Първи загуби за Байерн, ПСЖ и Реал! (ВИДЕО)

Ливърпул и Манчестър Сити със зрелищно 2:2

Отборът на ПСЖ изгуби първи точки от началото на сезона в Лига 1, след като загуби от Рен с 0:2 като гост в мач от деветия кръг на първенството. Парижани бяха с всичките си звезди в атака за визитата на Рен, като Килиан Мбапе, Лионел Меси, Неймар и Анхел Ди Мария си партнираха в атака, но това не помогна на парижани да избегнат поражението.

Въпреки че владееха по-малко топката, домакините бяха по-ефективни в атака и стигнаха до два гола точно преди почивката и точно след подновяването на играта чрез Гаетан Лаборд и Флавиен Тет. Възпитаниците на Маурисио Почетино така и не намериха сили да отговорят на предизвикателството, а гол на Мбапе в 68-та минута бе отменен от ВАР заради засада.

По този начин ПСЖ допусна първа загуба от началото на кампанията, но продължава да води убедително в класирането с 24 точки, шест повече от втория Ланс. Рен се изкачи до седма позиция в подреждането с 12 точки.

Байер (Леверкузен) постигна категоричен успех над Арминия (Билефелд) с 4:0 като гост в среща от седмия кръг на германската Бундеслига.

„Аспирините“ откриха резултата чрез Муса Диаби в 18-та минута. Малко след това гол на Патрик Вимер бе отменен след намеса на Системата за видеоповторение (ВАР). Патрик Шик покачи на 2:0 след асистенция на младия талант Флориан Вирц. Отново чехът бе в прегръдките на съотборниците си след около час игра, оформяйки класиката. В добавеното време на двубоя Керем Демирбай отбеляза и четвърто попадение за гостите.

Така, те се изравниха на върха с шампиона Байерн (Мюнхен), който допусна изненадващо домакинско поражение от Айнтрахт Франкфурт с 1:2. Това бе първа загуба за баварския колос пред собствена публика в Бундеслигата от 2019-а насам. Арминия остава без победа от началото на сезона със скромния актив от четири точки.

В следващия кръг Леверкузен приема Байерн, докато Арминия ще търси дебютен успех при гостуването на Аугсбург.

Реал (Мадрид) допусна първо поражение в Ла Лига от началото на сезона, след като загуби от Еспаньол с 1:2 като гост в мач от осмия кръг на първенството. Мадридчани имаха шанс да поведат с три точки на върха на класирането с успех в Барселона, но не се представиха на високо ниво и си тръгнаха без точки от „RCDE Стейдиъм“.

Нападателят Раул де Томас даде преднина на домакините в 17-та минута, а Алеиш Видал удвои преднината на каталунците 15 минути след началото на втората част. Голмайсторът на Кралския клуб Карим Бензема върна едно попадение в 71-та минута след подаване на Лука Йович, но до края възпитаниците на Карло Анчелоти така и не успяха да стигнат до обрат.

По този начин Реал (Мадрид) остава на първото място със 17 точки, колкото има и градският съперник Атлетико, докато Еспаньол се изкачи до 12-та позиция с актив от 9 точки.

Ливърпул и Манчестър Сити направиха равенство 2:2 в дербито от седмия кръг на Висшата лига. Двубоят на „Анфийлд“ между шампионите на Англия от последните две години предложи много класни изпълнения и интересни моменти, но в крайна сметка точките бяха поделени.

През първото полувреме „гражданите“ владееха топката, но не бяха ефективни в атака и не се стигна до голове преди почивката. През втората част домакините вдигнаха оборотите и поведоха в резултата в 59-та минута, когато Мохамед Салах изведе по отличен начин Садио Мане в наказателното поле на съперника и крилото на „червените“ хладнокръвно преодоля Едерсон. Отговорът на Сити не се забави и десет минути по-късно Фил Фодън изравни с точен изстрел по диагонала след добра асистенция на Габриел Жезус. В 76-та минута Салах отново изведе мърсисайдци напред след страхотна самостоятелна акция, завършена с удар от малък ъгъл. Само след пет минути възпитаниците на Пеп Гуардиола възстановиха паритета с гол на Кевин де Бройне. До края Ливърпул имаше още един отличен шанс да победи, но Фабиньо се забави пред опразнената врата на Сити и Родри блокира удара му.

След това равенство Ливърпул заема второ място в класирането с 15 точки, докато Манчестър Сити е на трета позиция с точка по-малко.