Пътят на Григор към финала в Барселона е чист!

Гръцкият тийнейджър Стефанос Циципас изхвърли Доминик Тийм и очаква българина или Кареньо Буста на полуфиналите

19-годишният грък Стефанос Циципас е първият, който се класира за полуфиналите на турнира в Барселона. Само за час и 20 минути тийнейджърът елиминира Доминик Тийм с категоричното 6:3, 6:2. Гръкът спечели 11 от последните 13 гейма и се класира за първия си полуфинал в турнир от тази категория, след като по-рано през сезона стигна до четвъртфинали в Доха и Дубай. Съперникът на Циципас на полуфиналите ще бъде определен от мача между Григор Димитров и Пабло Кареньо Буста, които играят в момента.

Гръкът изглежда доста по-приемлив съперник за българина, който при успех над Пабло Кареньо Буста ще се върне на четвъртата позиция в световната ранглиста. За да стане отново №3 в света Гришо трябва не само да се класира на финала, но и да победи световния №1 Рафаел Надал.

Рафа играе срещу Мартин Клижан след двубоя на Димитров. Негов евентуален съперник на полуфиналите ще бъде Давид Гофен или Роберто Баутиста Агут.