Пирин измъкна 1:1 у дома от ЦСКА (ВИДЕО)

Станислав Манолев наказа бившия си тим с изравнителен гол в 92-ата минута, „червените“ вече изостават на 9 точки от Лудогорец

ЦСКА изигра пореден слаб мач и стигна само до 1:1 при гостуването си на Пирин от 18-ия кръг на Първа лига. Карло Мухар откри, а бившият футболист на „червените“ Станислав Манолев изравни в продължението на мача. Равенството е нов удар по амбициите на столичани за първото място. Те изостават на 9 точки от лидера Лудогорец.

Стойчо Младенов отново остави на пейката Вилдсхут и Турицов. Извън титулярите остана и Томас Лам, който отстъпи мястото си в центъра на отбраната на Карол Метс. Домакините пък бяха водени в този мач от помощник-треньора Радослав Митревски и спортния директор Петър Михтарски, след като преди два дни „орлетата“ се разделиха с Уорън Фийни.

В осмата минута Хенгелман излезе неразчетено извън наказателното си поле, за да парира Баи, който обаче пръв стигна до топката и прехвърли стража на домакините, но и вратата. Секунди след това Станислав Костов проби в наказателното поле на гостите и потърси Антон Карачанаков. Юрген Матей пресече подаването, а точката попадна в Станислав Манолев който стреля от въздуха. Ударът му обаче се отби в тялото на съперников футболист и излезе в корнер.

В 14-ата минута Карло Мухар отправи далечен и много неточен изстрел към вратата на Пирин. Четири по-късно Радослав Митревски трябваше да направи принудителна смяна, тъй като Юлиан Попев получи контузия. На негово място влезе Христофор Хубчев.

В 19-ата минута Кайседо задържа майсторски топката и и върна към Кери, който шутира без забавяне от двайсетина метра. Ударът му затрудни Хенгелман, но все пак вратарят успя да спаси. Отново ирландецът имаше шанс да обстрелва вратата на Пирин в 24-ата, когато получи топката от Баи пред наказателното поле на противника. Този път Кери шутира в аут.

Половин час след началото Пирин организира добра атака. Антон Карачанаков стреля от границата на наказателното поле, но Карол Метс успя да протегне крак и да избие. В 42-ата минута „червените“ стигнаха до поредна опасност пред Ник Хенгелман. Йоан Баи изскочи на добра позиция след двойно подаване с Брадли Мазику и стреля от движение в близкия ъгъл на вратата. Топката обаче мина над напречната греда.

През второто полувреме „червените“ продължиха да владеят повече топката, но първото положение след почивата бе пред Бусато. В 57-ата минута Манолев центрира от корнер, а Бодуров стреля с глава покрай лявата греда.

След час игра Младенов извади Тибо Вион и пусна Иван Турицов. Малко след тона Жеферсон центрира за Йомов, който отправи удар с глава, но покрай дясната греда.

Натискът на „червените“ даде резултат в 71-ата минута. Тогава Баи намери Мухар пред наказателното поле на орлетата. Халфът овладя, освободи се от Бодуров и Занев, след което с удар по земя вкара в долния десен ъгъл за 1:0.

В 82-ата минута Хенгелман улови шут на Кайседо, а секунди преди края на редовното време Кери стреля в аут от границата на големия пеналт. Във втората минута на даденото от съдията продължение Пирин шокира ЦСКА. Александър Дюлгеров центрира в наказателното поле, където Станислав Манолев бе изпуснат и с удар от въздуха матира Густаво Бусато.