Пирин наниза пет гола на Лудогорец в Разград и завърза битката за титлата (ВИДЕО)

„Орлите“ ннанесоха първа домакинска загуба на шампионите за сезона след 5:3 на „Хювефарма Арена“

Шампионът на България Лудогорец записа шокираща загуба с 3:5 при домакинството си на Пирин (Благоевград) в последен мач от 19-ия кръг на Първа лига. На стадион „Хювефарма Арена“ в Разград лидерите в класирането бяха неузнаваеми и инкасираха цели четири попадения срещу предпоследния в подреждането.

„Орлетата“ нанесоха първия си удар още в 15-та минута чрез Христофор Хубчев, а малко преди почивката централният защитник на Лудогорец Оливие Вердон си заби автогол. Веднага след началото на второто полувреме Мохамед Брахими покачи на 3:0, а в 70-та минута отново той направи 4:0 в полза на Пирин. Домакините направиха късен щурм в търсене на обрат и стопиха изоставането си до един гол след попадения на Вердон, Каули Оливейра и Кирил Десподов от дузпа, но в 91-та минута Васил Бенгюзов подпечата успеха на Пирин.

По този начин тимът на Станислав Генчев инкасира трето поражение от началото на сезона и води с шест точки пред втория ЦСКА, но с мач повече в актива си.

На 20 декември, понеделник, „червените“ посрещат своя конкурент за титлата на „Българска армия“. От своя страна Пирин, който скоро направи треньорска смяна, остава на 13-то място в подреждането с 16 точки, на три от спасителната черта.