Победи за Олимпиакос и Динамо (Киев) в Шампионската лига (ВИДЕО) - DC news

Победи за Олимпиакос и Динамо (Киев) в Шампионската лига (ВИДЕО)

Мьолде и Ференцварош направиха 3:3

Снощи се изиграха и последните три мача от първия кръг на плейофите за място в групите на Шампионската лига.

За разлика от предишните фази на квалификациите, настоящата е в две срещи на разменено гостуване, а важни крачки към заветната цел направиха Олимпиакос и Динамо (Киев).

Гръцкият гранд победи у дома Омония (Никозия) с 2:0 и чака спокойно реванша в Кипър след седмица, докато украинският тим спечели с 2:1 визитата си на Гент.

Домакините от Белгия завършиха двубоя с човек по-малко, тъй като в 53-ата минута заради втори жълт картон бе изгонен Роман Безус.

Най-резултатният двубой в сряда вечер бе този между Мьолде и Ференцварош.

Срещата в Норвегия приключи със зрелищно реми 3:3 след  два обрата.

Гостите поведоха с 0:2, но с три попадения за по-малко от 30 минути през втората част домакините направиха резултата 3:2 преди Игор Каратин да оформи крайното 3:3 от дузпа в 87-ата минута.

Така интригата остана за реванша, който е идния вторник в Унгария.

РЕЗУЛТАТИ: Гент – Динамо (Киев) 1:2, Мьолде – Ференцварош 3:3, Олимпиакос – Омония 2:0