Погребват българския футбол днес в Коматево!

Ботев може да направи Лудогорец шампион още днес, ако победи ЦСКА

Хиляди карамфили ще полетят днес към терена при излизането на Ботев и ЦСКА в 20:15 часа, водени от съдийския състав за мача от 32-ия кръг на Първа лига. По този начин феновете на „канарчетата“ официално ще оповестят смъртта на българския футбол. Южната трибуна на „Футболен комплекс Ботев 1912“ пък ще остане празна в знак на протест срещу поръчковото съдийство и в двата полуфинални мача срещу Славия в полуфиналите на Купата на България.

Шампионатът вече е почти безсмислен и за Ботев, и за ЦСКА, след като „жълто-черните“ трудно биха помръднали от петото място, а „армейците“ не могат да застигнат Лудогорец. Нещо повече – при победа днес за Ботев, „орлите“ вече ще бъдат сигурни шампиони за седми пореден път, след като в петък победиха Верея с 3:0.

Николай Киров е наказан за тази среща и тимът ще бъде воден от помощника му Иван Кочев. Голмайсторът през пролетта Жоао Пауло вероятно няма да е титуляр, тъй като е тренирал на облекчен режим след реванша за Купата със Славия (0:1). Атаката срещу ЦСКА ще бъде водена от Стивън Петков.

Ботев е без наказаните за 1 мач Густаво Афонсо и за 2 мача Пламен Димов. Последният обяви, че няма повече да играе за „канарчетата“.

ЦСКА дори не събра група от 18 играчи за визитата, като отпътува за Пловдив със 17 футболисти. Цели 7 са контузени – Китанов, Дюлгеров, Барт, Манолев, Укра, Енрике и Каранга.

При настоящата ситуация Стамен Белчев е силно ограничен най-вече в защита. Десен бек ще е Стойчо Атанасов, отляво се очаква да стартира Жеферсон, а в центъра двойка ще са Чорбаджийски и Бодуров. На пейката ще има само един бранител – навършилият наскоро 18 години Емануил Личев. 17-годишният Валентин Антов пък се очаква да стартира днес като вътрешен халф. В двубоя с Берое (1:1) той записа 90 минути в тази зона до Лое и най-вероятно двамата отново ще оформят партньорство. Антов беше доста стабилен в Стара Загора. Малинов пък се очаква да остане резерва.

„Червените“ едва ли ще рискуват с пускането на Десподов като титуляр. Той е готов за около едно полувреме. Бързакът не е в оптимална форма след близо 20 дни в лазарета. Като ляво крило най-вероятно ще действа Александър Георгиев. Отдясно пък се очаква да стартира игралият едно полувреме срещу Левски Джеси. Тиаго вероятно ще седне на пейката за сметка на Алберг.

Ботев няма победа над ЦСКА в последните 2 сезона. В петте си срещи с „червените“ ботевистите записаха 3 равенства и 2 загуби. Последният успех на „канарчетата“ е у дома с 3:2 на 16 май 2015-а година.

ЦСКА пък има една единствена загуба като гост този сезон – с 2:3 в Разград на 6-и април тази година.