Поръчков рефер ще свири реванша между Славия и Ботев

Станислав Ставров от Велико Търново може да задмине скандалното съдийство на Валентин Железов

Станислав Ставров от Велико Търново ше ръководи реванша от полуфиналите на турнира за Купата на България между Славия и Ботев. Първата среща завърши 2:1 за „канарчетата“, а реваншът е във вторник от 18:30 часа на националния стадион „Васил Левски“. Негови помощници ще бъдат Георги Йорданов и Милен Арабаджиев, четвърти съдия Ивайло Стоянов – Сватбата, а съдийски наблюдател Валери Цветков.

Миналата година Ставров подпря Славия в Стара Загора за 1:1 срещу Верея, като отмени на домакините 2 гола, не даде грубо нарушение пред наказателното поле и изгони треньора Илиан Илиев. От свирката му са патили още Левски, а този сезон той вече бе наказван два пъти, след като се изложи на мачовете между Черно море и Дунав и ЦСКА срещу Берое. Локомотив (Пловдив) също се жалва от Ставров, след като изгони Парвиз Умарбаев още в 36-ата минута при загубата от ЦСКА с 1:2.

Ставров стана печално известен и като фен на Лудогорец, като не само че подкрепяше шампионите в качеството си на рефер, но и публикува във Фейсбук своя снимка с торбичка с логото на „орлите“. Оказа се, че той работи във фирма, наета от шампионите да произвежда техни рекламни продукти.

Николай Йорданов ще ръководи другия реванш от полуфиналите между Левски и ЦСКА (2:0).

Снимка: gong.bg