Пореден резил! Берое разби с 3:0 Ботев в Битката за Тракия! (ВИДЕО)

„Канарчетата“ без победа в пет последователни двубоя

Берое се наложи убедително у дома над Ботев (Пловдив) в двубой от 16-ия кръг в Първа лига. „Зелено-белите“ победиха с 3:0 пловдивчани в Битката за Тракия и се утвърдиха в първата шестица на класирането. „Жълто-черните“ бяха без звездите си Тодор Неделев и Атанас Илиев.

Старозагорци имаха пълно преимущество през целия мач и в 20-ата минута логично поведоха в резултата. Еривалдо Перейра шутира точно от наказателното поле след пас на Иван Минчев, давайки аванс в полза на Берое, макар и да останаха съмнения за засада в момента на подаването.

След почивката по-силната игра на домакините продължи и Еривлдо навлезе на скорост в наказателното поле и подаде към Алиун Фал, който направи резултата 2:0.

В 57-ата минута Георги Ангелов покачи на 3:0 с глава след центриране от ъглов удар на Еривалдо Ферейра.

След точно час игра Генадий Ганев спаси удар на Димитър Тонев, което беше първото по-опасно положение пред вратата на Берое.

Седем минути преди края на редовното време Кукула стреля с глава, но топката излезе на сантиметри в аут.

Влезлият като резерва Георги Трифонов шутира опасно в 87-ата минута, но топката излезе над гредата на вратата, пазена от Ганев.

След този успех Берое се намира на шесто място в класирането с актив от 24 точки, докато Ботев е с 10 точки по-малко на десетата позиция в класирането, след като е без победа в пет последователни двубоя.