Прокобата на Гришо в Париж продължи след загуба от Фернандо Вердаско (ВИДЕО)

Българинът отново не успя да прескочи третия кръг на „Ролан Гарос“

Григор Димитров загуби мача срещу Фернандо Вердаско с 0:3 (6:7(4), 2:6, 4:6 и приключи участието си на „Ролан Гарос“. Така за поредна година българинът не успя да премине третия кръг в Париж.

Вердаско направи силна серия от седем поредни гейма при 2:2 във втория сет до 3:0 в третия, която прекърши съпротивата на българина. Испанецът се класира за осминафиналите, където ще играе срещу победителя от мача между Новак Джокович и Роберто Баутиста Агут.

Още в първия гейм Димитров загуби подаването си, но върна пробива още във втория гейм. Последва размяна на геймове до дванадесетия, в който Димитров започна да посреща почти от основната линия, а новият тактически ход даде желания резултат. Българинът пропиля 4 сетбола, а в тайбрека господстваха грешките. Огромна роля изигра скъсване на ракетата на Григор при едно важно разиграване и Вердаско надделя със 7:4, а по време на почивката хасковлията ядосано я счупи.

Във втория сет Григор Димитров допусна пробив в шестия гейм, който не успя да върне до края на сета. Вместо това при 2:5 допусна още един пробив в подаването си и Вердаско поведе вече с 2:0 сета.

Неприятностите за българина продължиха и в третия сет, като Вердаско поведе с 3:0, преди Гришо да си вземе подаването и да направи пробив. Испанецът обаче върна пробива, а Гришо проби още веднъж, преди да бъде окончателно прекършен.

Единственото хубаво е, че българинът защити точките си от миналата година.