ПСК Локомотив стартира с 0:3 като гост на Марек (СНИМКИ)

Венци Георгиев и Петър Бъчваров най-резултатни за „черно-белите“

ПСК Локомотив (Пловдив) стартира със загуба с 0:3 (20:25, 23:25, 22:25) при гостуването си във втория кръг на мъжката волейболна Супер лига.

Възпитаниците на Найден Найденов прибавиха нови 3 точки към актива си, но за пловдивчани, водени от Мирослав Живков, бе истинско геройство, че въобще успяха да започнат участието си в шампионата.

Двата тима започнаха равностойно, след което домакините поведоха, благодарение на атаката и силния си начален удар. Волейболистите на Локомотив успяха да ги настигнат отново, но не удържаха на темпото и Марек отново излезе напред. Играта им на всички елементи остана стабилна и, въпреки че съперникът се доближи максимално при 19:19 и 21:20. До края дупничани не срещнаха повече проблеми и поведоха в мача.

Във втория гейм Локомотив тръгна силно с 3:0. Атаката на дупнишкия тим отново бе печелившият елемент и Марек отново поведе. Гостите допуснаха повече лични грешки и това се оказа решаващо. Впоследствие състезателите от града под тепетата за пореден път скъсиха дистанцията, но волята и духът на противника надделя.

Третият гейм продължи под диктовката на пловдивчани, но след 15:13 и 17:16 домакините окончателно поеха инициативата и взеха нещата в свои ръце. Момчетата на Найден Найденов бяха по-добрият отбор и закономерно записаха чист успех.

Най-резултатен бе Димитър Дулчев с 18 точки (1 ас, 1 блокада), като бе отличен и за MVP. Светослав Иванов добави 13 точки (1 ас).

За Локомотив Венцислав Георгиев завърши с 13 точки (1 ас), 11 точки добави Петър Бъчваров (7 блокади).

Във вторник от 18:00 часа в зала „Сила“ Локо приема Раковски (Севлиево). Това ще е първият им домакински мач,  в който „черно-белите“ ще имат удоволствието да играят пред верните си фенове, след като преди година беше наложена забрана за посещение на волейболните срещи.

В залата ще се влиза със зелен сертификат, публиката трябва да спазва дистанция през 2 седалки и да носи маски.