ПСЖ и Байерн (Мюнхен) се класираха за осминафиналите в Шампионската лига (ВИДЕО)

Димитър Бербатов бе гост коментатор на победата на Манчестър Юнайтед с 2:0 над Бенфика

Пари Сен Жермен се класира предсрочно за осминафиналите на Шампионската лига, след като постигна четвърта победа в група „В“ – убедително 5:0 срещу Андерлехт. Същото се отнася и за Байерн (Мюнхен), който е недостижим поне за второто място.

Левият бек Левин Курзава вкара три гола, а Неймар – който се завърна в отбора след червения картон в мача с Марсилия преди девет дни, отбеляза второто попадение в мача. Марко Верати откри резултата в 30-ата минута, след като завърши многоходова комбинация.

С този успех парижани имат вече 12 точки, с 3 пред Байерн, който си тръгна с успех с 2:1 при гостуването на Селтик в Глазгоу. Шотландците с 3 точки и Андерлехт вече са аут от големия континентален клубен турнир, но имат надежди да продължат напролет в Лига Европа.

В следващия кръг Пари Сен Жермен приема Селтик, а на 5-и декември гостува на Байерн в директен спор за 1-ата позиция в групата.

Стефан Ел Шаарави вкара два гола, включително най-бързия за сезона в Шампионската лига в 39-та секунда, а Рома победи с 3:0 Челси в мач от група „С“. Благодарение на успеха на собствен терен италианците вече са лидери в класирането с актив от осем точки, докато англичаните са на второто място със седем. Атлетико (Мадрид) пък най-вероятно ще продължи към Лига Европа, след като завърши наравно 1:1 у дома срещу Карабах.

Следващите мачове на Рома са гостуване на Атлетико (Мадрид) и домакинство на Карабах, докато Челси играе в Азербайджан и в Лондон срещу испанците.

Манчестър Юнайтед е на една малка крачка от класиране в следващата фаза на Шампионската лига, след като победи с 2:0 Бенфика у дома и вече се нуждае само от едно равенство в последните си два мача, за да стигне до осминафиналите в турнира. Причина за това е победата на ЦСКА (Москва) с 2:1 срещу Базел, с което двата отбора се изравниха с по шест точки и имат теоритичен шанс да настигнат „червените дяволи“.

Димитър Бербатов и Пол Скоулс бяха гости в коментарното студио на британската телевизия BT Sport. Българинът напусна за малко новия си тим Керала Бластърс, за да се завърне за пореден път на „Олд Трафорд“.

Гостите от Португалия стартираха доста активно, но Дъглас фаулира Антони Марсиал в наказателното поле и домакините получиха дузпа, която обаче французинът изпусна. Юнайтед получи нов подарък в заключителните секунди на първата част, когато Неманя Матич стреля от далечно разстояние, а топката се отби в страничната греда и в гърба на вратаря Миле Свилар, след което се търкулна в мрежата.
Гостите от Португалия направиха втора дузпа в 78-та минута, като този път Дейли Блинд беше точен и оформи крайното 2:0.

Георги Миланов влезе като тактическа смяна в края на мача при победата на ЦСКА (Москва) с 2:1 над Базел. Лука Зуфи даде аванс на швейцарците в 32-та минута, но Алан Дзагоев в 65-та и Понтус Вернблоом в 79-та обърнаха резултата в полза на руснаците.

Барселона също ще трябва да изчака още поне един мач, за да се класира във фазата на елиминациите в Шампионската лига, след като снощи завърши 0:0 при визитата на Олимпиакос в мач от група „D“. Белгийският вратар на Олимпиакос Силвио Прото направи поредица от невероятни спасявания и докара до лудост феновете на стадион Йоргос Караискакис, отказвайки Лео Меси и Луис Суарес при няколко възможности да се разпишат.

Спортинг (Лисабон) запази теоретични шансове да продължи напред в Шампионската лига, завършвайки 1:1 у дома с Ювентус. Португалците имат три точки по-малко от Юве, а Бруно Сезар откри резултата в тяхна полза в 20-ата минута. 11 минути преди края Гонсало Игуаин изравни след подаване на Хуан Куадрадо.