ПСЖ и Ливърпул на четвъртфинал в Шампионската лига (ВИДЕО)

Лионел Меси с невероятен гол, но Барса направи само 1:1 на „Парк де Пренс“, мърсисайдци победиха с 2:0 РБ Лайпциг

Шампионите на Франция и Англия – Пари Сен Жермен и Ливърпул, се присъединиха към Борусия (Дортмунд) и Порто на четвъртфиналите на Шампионската лига. В сряда вечер те елиминираха от турнира съответно испанския Барселона и германския РБ Лайпциг.

На „Парк де Пренс“ в Париж ПСЖ стигна до равенство 1:1 с Барселона, което бе напълно достатъчно на домакините след успеха им с 4:1 в Каталуния преди три седмици. Домакините обаче не стигнаха никак лесно до ремито и трябва да благодарят най-вече на вратаря си Кейлор Навас, който спаси куп положения, в това число и дузпа на Лионел Меси секунди преди края на първото полувреме.

Барселона започна много атакуващо още от първите минути на мача, нуждаейки от поне четири гола. Пари Сен Жермен пък стоеше по-прибрано и чакаше своите шансове на контраатака.

Усман Дембеле и Меси направиха няколко сериозни пропуска за гостите в първия половин час, а веднъж и гредата спаси парижани. Така се стигна до 31-вата минута, в която домакините откриха от дузпа. Мауро Икарди бе застъпан в наказателното поле на Барселона от защитника Клеман Лангле и след консултация с ВАР главният съдия Антъни Тейлър от Англия отсъди дузпа.

Килиан Мбапе застана зад топката и хладнокръвно реализира.

Преднината на ПСЖ обаче се задържа само шест минути, тъй като в 37-мата Меси изравни с далечен удар.

Ключовият момент в двубоя дойде в продължението на първото полувреме, когато Барселона получи дузпа.
Меси се нагърби с изпълнението, но ударът му бе париран от Навас, а след това се отби и от гредата, преди топката да бъде изчистена.

Това като че ли пречупи гостите и през второто полувреме техният натиск бе доста по-слаб. В самия край на мача Мбапе можеше да донесе победа на ПСЖ, но стреля в аут от добра позиция.

В другата среща за вечерта на неутралния терен на „Арена Пушкаш“ в Будапеща символичният домакин Ливърпул постигна втора поредна победа над РБ Лайпциг с 2:0.

Двубоят се разви по напълно идентичен начин с този отпреди три седмици, който също бе в унгарската столица.

През първото полувреме и двата отбора имаха добри възможности за отбелязване на гол, но до такъв не се стигна. През второто полувреме Ливърпул надигра съперника си тактически и стигна до две попадения чрез перлите си в атака Мохамед Салах и Садио Мане, които бяха точни в 70-ата и 74-тата минута.