ПСЖ разби Лион с 5:1 след шоу на Мбапе и е на финал за Купата (ВИДЕО)

Реал Сосиедад на финал за Кралската купа, Айнтрахт и Леверкузен на полуфинал за Купата на Германия

Килиан Мбапе реализира хеттрик, а Неймар беше точен от дузпа при победата на Пари Сен Жермен като гост на Олимпик Лион с 5:1 в среща от полуфиналите в турнира за купата на Франция по футбол. Пари Сен Жермен се класира за шести пореден финал в надпреварата. Крилото Пабло Сарабия също беше точен за ПСЖ, който загуби на финала през миналата година от Рен след изпълнение на дузпи. Рен играе срещу Сент Етиен в другия полуфинал по-късно днес.

Домакините от Лион отркиха резултата в 11-ата минута чрез Мартин Терие, а в 61-ата минута останаха с човек по-малко, след като Фернандо Маркал получи червен картон.

Мбапе беше точен в 14-ата, 70-ата и 92-ата минута на мача. Неймар направи 2:1 в 64-ата минута от дузпа, а Сарабия се разписа девет минути преди края.

Преди мача нямаше ръкостискания между играчите и официалните лица като предпазна мярка срещу коронавируса, разпространен по целия свят.

Реал Сосиедад победи като гост втородивизионния Мирандес с 1:0 и се класира за финала на турнира за купата на Испания по футбол за първи път в последните 32 години. Баските спечелиха първата среща като домакин с 2:1 и продължават в битката за трофея с общ резултат 3:1.

Микел Оярсабал вкара единственото попадение в двубоя от дузпа в 41-ата минута. Наказателният удар беше отсъден заради игра с ръка на халфа на Миранес Микаел Малса.

Гол на нападателя на Сосиедад Александър Исак беше отменен заради засада в добавеното време.

На финала Реал Сосиедад ще играе с победителя от мача между Гранада и Атлетик Билбао, който е Айнтрахтднес. Атлетик спечели първата среща като домакин с 1:0.

Сосиедад достига до финал в турнира за първи път след 1988 година. Тимът има в историята си две купи на Краля – от 1909 и 1987 година.

По пътя си до полуфиналите Мирандес отстрани отбори от първа дивизия като Виляреал, Севиля и Селта Виго.

Ако двата баски клуба Сосиедад и Билбао се срещнат на финала на 18 април в Севиля, то това ще бъде първи мач за трофея между тях от 1910 година насам.

Айнтрахт Франкфурт победи Вердер Бремен с 2:0 и се класира за полуфиналите на турнира за купата на Германия по футбол.

Домакините откриха резултата в шестата минута на добавеното време след гол от дузпа на Андре Силва. Наказателният удар трябваше да бъде потвърден от системата ВАР, което продължи шест минути.

В 60-ата минута Филип Костич асистира на Даичи Камада, който направи 2:0. В добавеното време на мача Костич получи директен червен картон, след като извърши грубо нарушение.

В другия мач Байер Леверкузен спечели с 3:1 срещу Унион Берлин.

Защитаващият трофея си Байерн Мюнхен, който търси 20-а купа в историята си, победи с 1:0 Шалке 04 във вторник.

Саарбрюкен спечели драматично срещу гостуващия Фортуна Дюселдорф със 7:6 след изпълнение на дузпи и стана първият четвъртодивизионен отбор в историята, който се класира за полуфиналите в турнира за купата на Германия по футбол.