Рафа сътвори история – 12 титли от „Ролан Гарос“ (ВИДЕО)

Краля на клея разби на финала своя подгласник Доминик Тийм

Рафаел Надал затвърди доминацията си на „Ролан Гарос“, след като спечели надпреварата за трети пореден и общо 12-и път в своята кариера. Това е абсолютен рекорд, тъй като няма друг тенисист, който да може да се похвали с дузина победи в един турнир от Големия шлем.

Испанецът за втора поредна година се наложи във финала над сочения за негов подгласник на клей – Доминик Тийм, надигравайки го с 6:3, 5:7, 6:1 и 6:1 след точно три часа игра.

За Матадора това е общо 18-а титла от Големия шлем, като по този показател той изостава единствено от Роджър Федерер, който има 20.

Краля на клея обаче показа, че е пълен хегемон в Париж, където вече има 93 победи и само две загуби, печелейки 12 трофея от последните си 15 участия.

Мачът бе равностоен само в първите два сета, но след това на централния корт имаше само един играч. Рафа Надал обезсърчи Тийм в третата част, в която не загуби нито точка на свой сервис и даде общо едва седем на съперника, за да спечели с категоричното 6:1, а после довърши започнатото и със същия резултат в четвъртия сет затвори мача.