РБ Лайпциг победи с 2:0 Хофенхайм (ВИДЕО)

Валенсия направи 1:1 в градското дерби с Леванте, Манчестър Юнайтед игра 2 контроли срещу УБА

РБ Лайпциг спечели с 2:0 в гостуването си на Хофенхайм от 31-ия кръг на Бундеслигата. Дани Олмо реализира и двете попадения за своя тим.

Гостите започнаха силно мача и в деветата минута Олмо пое топката на границата на наказателното поле. Той финтира защитник и с удар в близкия ъгъл откри резултата.

Само две минути по-късно испанецът отново бе в прегръдките на съотборниците си. Марсел Забитцер получи дълъг пас в пеналта и с глава свали за Олмо, който от движение вкара за втори път в мрежата на Оливер Бауман.

През втората част гостите можеха да направят победата си доста по-изразителна, но първо гол на Анхелиньо бе отменен заради засада, а след това сериозни пропуски направиха Тимо Вернер, Кристофър Нкунку и Амаду Хайдара.

Все пак РБ Лайпциг взе своето и с 62 точки държи здраво третото място в таблицата. Хофенхайм пък се намира на 7-ата позиция с 43 точки в актива си.

Валенсия пропусна по изключително драматичен да спечели градското дерби с Леванте от първия кръг на испанската „Ла Лига“ след подновяването на първенството.

Домакините поведоха с 1:0 след попадение в последната 90-а минута, като от 74-ата играха с човек повече, но в 98-ата гостите изравниха от дузпа и взеха точка от „Местая“.

Въпреки това, те останаха без победа на този стадион от далечната 1937 година насам.

Преди почивката пък Валенсия не можа да отправи нито точен удар, но след нея Роджър Марти получи втори жълт картон и бе изгонен.

Така гостите играха с човек по-малко в заключителния четвърт час и опонентът им се възползва от числения си превес в 90-ата минута. Тогава Хосе Гая бе изведен на фланга и отправи прострелно центриране към малкото наказателно поле, където испанският национал Родриго засече от движение в обратния ъгъл за 1:0.

Домакините ликуваха, а съдията даде 5-минутно добавено време на срещата и в него отсъди дузпа за гостите след намеса на ВАР.

Появилият се като резерва Гонсало Мерело пое отговорността и реализира наказателния удар, за да оформи крайното 1:1 в 98-ата минута и да подели точките.

Така Валенсия вече има 43, докато Леванте събра 34 в своя актив след 28 изиграни мача.

В следващия кръг домакините гостуват на Реал (Мадрид), а гостите приемат Севиля.

Манчестър Юнайтед записа загуба и победа срещу Уест Бромич Албиън в двата тренировъчни мача, които изигра като част от подготовката си за подновяването на сезона в английската Висшата лига.

Контролите бяха с продължителност от по 60 минути като в първата, в която на терена за пръв път излязоха като двойка Пол Погба и Бруно Фернандеш, „червените дяволи“ загубиха с 1:2. Втората обаче бе спечелена с 3:1.

Самият Фернандеш, който се превръща в ключова фигура за „червените дяволи”, вкара от дузпа, а малко по-късно и пропусна от бялата точка.

Манчестър Юнайтед подновява борбата във Висшата лига със сблъсък срещу Тотнъм на 19 юни.