Реал и Барса се справиха с третодивизионни съперници за Купата на краля (ВИДЕО)

Челси победи Тотнъм с 2:0 в първия полуфинален мач от Карабао къп

Реал (Мадрид) и Барселона се класираха за осминафиналите на Купата на краля, след като записаха победи над третодивизионни съперници. За втора поредна година Реал започна участието си в надпреварата с гостуване на Алкояно, като преди години тимът от област Валенсия шокира Кралския клуб и го победи. Миналата вечер играчите на Карло Анчелоти отново имаха затруднения, но все пак стигнаха до успех с 3:1, благодарение на късен гол на Марко Асенсио и автогол. Преди това Едер Милитао бе извел Реал напред, а Дани Вега изравни за домакините.

Напред продължава и Барселона след успех над Линарес Депортиво с 2:1 като гост. Ветеранът Уго Диас даде преднина на домакините още в 19-та минута, а каталунците трябваше да чакат чак до 63-та минута за изравнителното попадение на резервата Усман Дембеле. Малко след това Феран Хутла вкара втори гол за Барса и донесе успеха на своите.

За осминафиналите на Купата се класираха още тимовете на Валенсия, Майорка, Реал Сосиедад и Бетис.

Челси си осигури комфортна преднина срещу Тотнъм в полуфиналния сблъсък от Карабао къп, след като спечели първия мач у дома с 2:0. На „Стамфорд Бридж“ домакините доминираха и поведоха в резултата още в петата минута чрез Кай Хаверц. В 34-та минута „сините“ удвоиха преднината си след автогол на Бен Дейвис.

След почивката „шпорите“ така и не намериха сили да отговорят на предизвикателството и ще трябва да търсят пълен обрат в реванша на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм след седмица. По този начин Челси помрачи завръщането на бившия мениджър на тима Антонио Конте, който сега води Тотнъм.

Реваншът е в сряда, 12 януари от 21:45 часа българско време.