Реал (М) и Манчестър Сити са на четвъртфиналите на Шампионската лига (ВИДЕО)

На реваншите Белия балет победи с 3:1 Аталанта, а „гражданите“ отново подчиниха Борусия М`гладбах с 2:0

Реал (Мадрид) и Манчестър Сити се класираха за четвъртфиналите в Шампионска лига. И двата отбора постигнаха втори победи на реваншите и продължават в следващата фаза – Реал надигра Аталанта с 3:1 и спечели с общ резултат 4:1, а Сити за втори път победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:0 и е четвъртфиналист с общ резултат 4:0.

На стадион „Алфредо Ди Стефано“ в Мадрид гостите от Бергамо трябваше да наваксват в резултата и започнаха по-активно, като още в третата минута Робин Госенс пропусна да вкара за Аталанта. Значително по-опитният тим на Реал тушира първоначания напън на съперника и успя да спечели.

Тимът на Зинедин Зидан се завърна сред най-добрите осем в турнира, където не бе попадал от сезон 2017/18, когато спечели трофея.

Карим Бензема изведе Белия балет в резултата в 34-а минута след грешка в защитата на гостите, а Серхио Рамос бе точен от дузпа за 2:0 в 60-а минута.

Аталанта стигна до почетно попадение чрез Луис Муриел от фаул в 83-а минута, но две минути по-късно Марко Асенсио охлади надеждите на италианците за нещо повече от почетна загуба и и оформи крайното 3:1.

На „Пушкаш Арена“ в Будапеща Манчестър Сити също не допусна изненада и постигна втора победа с 2:0 над Борусия Мьонхенгладбах. И двата мача се изиграха в Будапеща заради ограниченията за пътуване в Европа във връзка с пандемията.

Два бързи гола още в началото дадоха солидна преднина на „гражданите“ и до края мачът се доиграваше без напрежение. Кевин Де Бройне откри резултата в 12-а минута с мощен шут от дъгата на наказателното поле. Пет минути по-късно Илкай Гюндоган получи пас от Фил Фодън и за втори път прати топката в мрежата на германците.

Тази вечер ще се изиграят последните два осминафинала в надпреварата: Челси – Атлетико (Мадрид) и Байерн (Мюнхен) – Лацио.