Реал (М) поведе в Испания след 2:0 над Селта (ВИДЕО)

Арсенал разби с 4:0 УБА, РБ Лайпциг излезе начело в Бундеслигата след 1:0 в Щутгарт

Реал (Мадрид) постигна победа с 2:0 над Селта и оглави класирането в Ла Лига. В среща от 17-ия кръг на испанския шампионат „кралете“ стигнаха до успеха у дома след попадения на Васкес в 6-ата минута и Асенсио в 53-ата. След спечелените три точки „Белия балет“ е на върха в Испания с актив от 36 пункта, докато галисийци са 8-и с 23 точки.

Реал откри рано в мача, след като в 5-ата минута Васкес се разписа, а асистенцията дойде от Асенсио. Гостите пропуснаха само минута по-рано чудесна възможност, но Аспас пропусна.

В 16-ата минута на двубоя Лука Модрид имаше чудесна възможност да удвои резултата, но бранител на гостите спря удара му. През първата част отлично игра Марко Асенсио, но въпреки неговите опити да създаде добри положения пред вратата на съперника, втори гол все още нямаше.

Отново опасна атака от страна на Реал в 43-ата минута позволи на Карвахал да стреля опасно, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 53-ата минута на двубоя Асенсио получи отличен пас от Лукас Васкес, излезе на голова позиция и не пропусна, за да направи резултата 2:0 в полза на Реал. Това е и неговото първо попадение за сезона. Карим Бензема имаше възможност да направи резултата класически в 64-ата минута, но топката не намери целта като мина встрани от вратата.

Селта организира опасна атака в 69-ата минута на двубоя, но центрирането на Майо не намери адресат. Точно девет минути по-късно Санти Мина стреля отлично, но топката не пожела да влезе във вратата на Реал, минавайки на сантиметри от гредата.

Карим Бензема имаше възможност да се разпише в края на двубоя, но отново не намери целта. Селта пропусна доста добро положение в самия край на двубоя, но до гол така и не стигна.

Така Реал спечели заслужено 3-те точки.

Отборът на Хетафе продължава разочароващото си представяне в Ла Лига и загуби у дома от Валядолид. Шон Вайсман отбеляза единствения гол в 37-ата минута. Тимът на Кастийя и Леон изпревари Хетафе във временното класиране. Отборът от Южен Мадрид е 14-и и на три точки от зоната на изпадащите.

Домакините доминираха, но гостите стигнаха до попадение. „Бяло-виолетовите“ откриха резултата с първия си удар във вратата. Вайсман беше оставен сам на втора греда и реализира с лекота.

Отборът на Арсенал разгроми като гост Уест Бромич Албиън 4:0 в мач от 17-ия кръг на английската Висша лига. Киърън Тиърни откри в 23-ата, а в 28-ата минута Букайо Сака удвои. В 61-ата минута Александър Лаказет направи резултата класически, а отново той оформи и крайния резултат в 64-ата минута.

Първата опасност дойде още в третата минута, когато Ектор Бейерин стреля от двжение по диагонала отдясно в наказателното поле, но Сам Джонстън спаси с крак.

Гостите продължиха да са по-активния тим на терена и в 10-ата минута Букайо Сака бе изведен отдясно в наказателното поле и стреля, но вратарят на „дроздовете“ улови.

Шест минути след това Сака проби чудесно отдясно и центрира остро към далечната греда, където обаче малко не достигна на Пиер-Емерик Обамеянг да засече във вратата.

В 21-ата минута домакините създадоха по-интересно на контраатака. Мат Филипс беи зведен отдясно в пеналтерията на Арсенал и веднага стреля от движение, но Бернд Лено блокира.

Две минути след това обаче лондончани излязоха напред в резултата. Киърън Тиърни получи отляво и показа чудесна техника срещу Дарнел Фърлног, като го преодоля елегантно, влезе в наказателното поле и с великолепен фалцов изстрел намери далечния ъгъл на Сам Джонстън – 0:1.

Вдъхновението в играта на Арсенал си личеше и само пет минути след това вкараха и второ попадение след великолепна атака. Бейерин комбинира с Емили Смит Роу, който пък направи двойно със Сака и бе изведен отдсно в наказателното поле. След това той пусна пас към далечната греда, който бе засечен от Сака за 0:2.

В 34-ата минута Александър Лаказет опита да центрира отляво, топката рикошира в играч на Уест Бромич и се насочи опасно към вратата на Джонстън, който обаче показа отличен рефлекс и изби над гредата.

Минута след това Роб Холдинг засече с глава центриране от ъглов удар на Сака, но право в ръцете на вратаря.

Пет минути преди края на първата част Семи Аджай надскочи Бейерин и стреля с глава след центриране от корнер, но покрай лявата греда на Лено.

В последната минута на първото полувреме Лаказает се озова на стрелкова позиция и нанесе изстрел, който бе спасен от стража на домакините.

Три минути след началото на втората част Калъм Робинсън отбеляза във вратата на Арсенал, но попадението беше отменено заради засада.

В 55-ата минута Ейнсли Мейтланд-Найлс замени Ектор Бейерин. Малко преи това пък Чарли Остин влезе на мястото на Грейди Диангана в тима на „дроздовете“.

Секунди след това Лаказет изскочи сам срещу вратаря под ъгъл, преодоля го и опита да завърши, но защитник успя да изчисти.

Арсенал не остави никакви шансове на своите домакини и закономерно стигна до трети гол в 61-ата минута. Попадението дойде и след ужасяваща игра в защита от страна на домакините. Лаказет получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Аджай се опита да изчсти в корнер, но вместо това насочи топката към собствената си врата, но тя се отби от страничната греда. След това попадна на крака на Емили Смит Роу, който стреля, но този път Аджай блокира пред голлинията. Все пак Лаказет беше на точното място и добави за 0:3.

Само три минути след това Тиърни получи от Обамеянг на левия фланг и центрира в наказателното поле, където Лаказет засече в опразнента врата за 0:4.

Кристъл Палас победи с 2:0 последния Шефилд Юнайтед. Още в четвъртата минута Шлуп откри за Палас. Ударът му се отклони в крак на защитник и влезе във вратата на Аарън Рамсдейл. В 36-ата обаче се наложи на негово място да влезе Еберечи Езе. Именно Езе направи 2:0. В шестата минута на добавеното време той беше точен от границата на наказателното поле.

Брайтън не се даде на Уулвърхемптън в борбата за оцеляване. „Чайките“ спечелиха много важна точка след 3:3 в домакинството си на „вълците“,  като губеха с 1:3 до 70-ата минута. Тимът на Греъм Потър вече осем мача няма победа, но засега е на три точки над чертата. Уулвс заема 12-а позиция с 22 точки.

Аарън Конъли откри за домакините в 13-ата минута.  Само шест след това равенството бе възстановено. Нелсон Семедо центрира и Роман Сес прати топката във вратата на домакините.

До почивката „вълците“ вкараха още два гола. В 34-ата минута Дан Бърн си отбеляза автогол, а десет по-късно реферът Крис Кавана отсъди дузпа за нарушение на Бърн. Рубен Невеш бе безкомпромисен от бялата точка.

Брайтън започна агресивно втората част и след 50 секунди Неал Мопе намали от дузпа, след като бе фаулиран от Жоао Моутиньо. Удар с глава на Люис Дънк донесе равенството в 70-ата минута.

Дълбоко в даденото от рефера продължение Оуен Отасоу можеше да донесе победата на Уулвс, но пропусна.

РБ Лайпциг поведе в класирането на Първа Бундеслига след минимална победа с 1:0, която постигна при гостуването на Щутгарт. Така Лайпциг събра 31 точки с една повече от Байерн. Баварците обаче имат мач по-малко и отново могат да си върнат лидерската позиция. Щутгарт пък все още нямат победа у дома от началото на сезона. Отборът заема 11 място, има 4 победи, но всички те далеч от своя стадион.

В 21-ата минута Щенцел направи нарушение в наказателното поле и реферът Кристиан Дингерт отсъди дузпа за Лайпциг, която обаче Емил Форсберг пропусна. Ударът му бе в центъра на вратата и Кобел спаси. Малко по-късно гостите имаха нов шанс, но отново Форсберг пропусна възможността да отбележи гол.

Нападателят на Лайпциг се прояви и в началото на второто полувреме. Той стреля опасно, но Кобел отново бе на мястото си. Малко преди това Амаду Айдара също пропусна добра възможност.

Логичното се случи в 67-ата минута. Дани Олмо бе на точната позиция и с удар от движение отбеляза единственото попадение в срещата. Минута по-късно Анхелино можеше да удвои, но шутът му бе блокиран. В 80-ата минута Амаду Айдара също имаше възможност да вкара втори гол, но и той не сполучи.

Най-чистото положение за Щутгарт дойде в 86-ата минута, когато Валдерам Антон нанесе опасен удар, но Гулачи внимаваше и спаси.

Айнтрахт победи с 2:1 Байер Леверкузен у дома в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата и попречи на съперника си да поведе в класирането. „Аспирините“ са втори, на две точки зад лидера Байерн, който е с мач по-малко. В неделя баварците приемат Майнц. Айнтрахт е на осма позиция с 20 т.

Надием Амири откри за гостите в 10-ата минута, но Амин Юнес изравни в 22-ата. Автогол на Едмонд Тапсоба в 54-ата минута донесе трите точки за Айнтрахт.

В следващия кръг Айнтрахт гостува на Майнц, докато „аспирините“ приемат Вердер.

Унион Берлин излезе четвърти, след като победи Вердер с 2:0 като гост. Успехът е втори пореден за столичани и те вече са само на 4 точки от Леверкузен.

За пореден път ключовата фигура за гостите спревърна Тайуо Ауоний. Преотстъпеният от Ливърпул нигериец се отчете с гол и асистенция и вече има пет попадения и две голови подавания в последните седем на тима в елита.

В 12-ата Ауоний подаде към Шералдо Бекер, който беше точен с 1:0. В 28-ата африканецът се възползва от грешка в защитата на Вердер  и удвои технично край вратаря.

Българският халф Илия Груев, който в дните преди Коледа дебютира за първия тим на Вердер, този път не попадна в групата на домакините.

Аугсбург спечели с 1:0 при визитата си на Кьолн. Яго отбеляза единствения гол в 77-ата минута, а „козлите“ могат да съжаляват за пропуските на Мариус Волф.

Шалке 04 не успя да прекъсне кошмарната серия и записа поредно разочарование в Бундеслигата – 0:3 при гостуването си на Херта (Берлин). По този начин отборът от Гелзенкирхен вече няма победа от 30 поредни срещи за първенство и логично е последен в класирането.

Двубоят на “Олимпиащадион” беше дебютен за поредния треньор на “миньорите” този сезон Кристиан Грос. През първото полувреме Шалке долу-горе стоеше добре и допусна само един гол, дело на Матео Гендузи в 36-ата минута. Даже при 0:0 Марк Ут можеше да изведе “кралскосините” напред, но пропусна сам срещу вратаря.

През втората част обаче настъпи типичният за Шалке пълен срив, в резултат на което домакините добавиха нови две попадения. Реализираха ги Джон Кордоба в 52-ата и резервата Кшищоф Пьонтек в 80-ата.

За Херта това е едва четвърти успех от старта на шампионата и тимът се отдалечи на 6 точки от опасната зона.