Реал (Мадрид) победи с 3:1 Ейбар и е на 2 точки от Барселона (ВИДЕО)

Леверкузен измъкна 1:1 като гост на Шалке 04 след автогол, Челси разби със 7:1 КПР в последна контрола

Реал (Мадрид) спечели с 3:1 домакинския си двубой си срещу Ейбар в първия си мач след рестарта на футбола в Испания.

„Кралския клуб“ реши всичко още преди почивката повеждайки с 3:0. Тони Кроос откри резултата в 4-ата минута, а Серхио Рамос удвои в 30-ата. Марсело увеличи преднината на домакините седем минути по-късно. Почетен гол за гостите отбеляза Бигас след един час игра на „Алфредо ди Стефано“.

Така Реал отново намали изоставането си на Барселона и е на две точки от каталунците. Ейбар остава на 16-ото място с 27 точки и продължава битката за оцеляване в елита.

С равенства 1:1 завършиха другите 2 неделни мача в Испания – Атлетик (Билбао) – Атлетико (Мадрид) и Реал (Сосиедад) – Осасуна.

Автогол в 81-вата минута донесе точка аванс на Байер (Леверкузен) пред Борусия (Мьонхенгладбах) в борбата за в последната квота за Шампионската лига.

“Аспирините” измъкнаха 1:1 при визитата си на Шалке 04 и три кръга преди края на сезона в Първа Бундеслига са с леко предимство пред “жребците”. Почти сигурно РБ (Лайпциг) ще последва Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен) в турнира на богатите, което оставя Байер и Гладбах да се борят за четвъртата позиция.

Тайво Авонии от Майнц 05 претърпя силен удар в главата при загубата с 0:1 срещу Аугсбург и беше откаран в болница, потвърдиха от елитния германски клуб.

22-годишният нападател, който е собственост на Ливърпул, се сблъска със защитника Феликс Удукай от Аугсбург по време на двубоя между двата отбора в неделя. Веднага след това Авонии беше изнесен на носилка от терена.

„Нашият нападател Тайво Авонии претърпя сътресение и изкара нощта в болница. Това се прави като предпазна мярка“, заявиха от Майнц в своята официална страница в „Туитър“.

Челси разби със 7:1 Куинс Парк Рейнджърс в контрола, играна на „Стамфорд Бридж“. Това е втори успех за лондончани през тази седмица, след като преди няколко дни селекцията на Франк Лампард надигра с 1:0 Рединг на клубната си база.

„Сините“ водеха с 4:1 на почивката след голове на Мейсън Маунт, Вилиан, Рубен Лофтъс-Чийк и Оливие Жиру. През второто полувреме Лофтъс-Чийк се разписа още веднъж, а Били Гилмор добави нови две попадения.

Канте започна като титуляр, след като през седмицата поднови пълноценни тренировки с Челси.

„Сините“ от Лондон подновяват сезона с гостуване на Астън Вила следващата неделя.