Реал (Мадрид) с 2:1 като гост на Гранада, на победа е от титлата (ВИДЕО)

Интер обърна с 3:1 Торино, Манчестър Юнайтед се издъни с 2:2 у дома срещу Саутхемптън

Реал (Мадрид) спечели с 2:1 като гост на Гранада за деветата си поредна победа и се доближи само на една от титлата в испанското футболно първенство. Столичаните са с четири точки пред Барселона само два кръга преди края и се нуждаят от успех у дома срещу Виляреал в четвъртък, за да станат шампиони за първи път от 2017 насам.

Французинът Ферлан Менди вкара от малък ъгъл в десетата минута, а Карим Бензема покачи на 2:0 в полза на Реал Мадрид само шест по-късно. Гранада все пак намали в 50-та минута чрез Дарвиш Мачис, но две геройски прояви спряха опитите на домакините да изравнят. Тибо Куртоа спря удар на Антонин, а Серхио Рамос изчисти шут на Рамон Азиз от голлинията.

Така Реал остана на една победа от титлата, която може да бъде спечелена срещу Виляреал или в последния кръг срещу Леганес.

Шестият в класирането Хетафе пък направи грешна стъпка, завършвайки 0:0 в гостуването си на Алавес. Така отборът от мадридското предградие бе изравнен по точки от Реал (Сосиедад), който победи с 2:1 Виляреал, но остава с по-лоша голова разлика.

Точката за Алавес пък означава почти сигурно спасение в елита. Леганес и Майорка са с по четири изоставане и най-вероятно ще играят във втора дивизия догодина.

Интер направи впечатляващ обрат през второто полувреме и победи с 3:1 Торино, благодарение на което „черно-сините“ се изкачиха на второ място във временното класиране на италианското футболно първенство. Отборът на Антонио Конте е с 68 точки и е равен с третия Лацио, но има по-добра голова разлика с едно попадение и пълен паритет в директните мачове. Аталанта заема четвъртото място с една точка по-малко.

Андреа Белоти се възползва от грешка на вратаря Самир Ханданович и даде преднина на Торино в 17-ата минута, но Ашли Йънг, Диего Годин и Лаутарно Мартинес се разписаха между 49-та и 61-та за пълния обрат в полза на Интер.

Торино междувременно остана на пет точки над зоната на изпадащите шест кръга преди края на сезона.

Манчестър Юнайтед остана извън зона Шампионска лига в английското футболно първенство, след като Майкъл Обафеми се разписа в шестата минута на добавеното време и Саутхемптън измъкна равенство 2:2 в гостуването си на „Олд Трафорд“. След всички мачове от 35-ия кръг „червените дяволи“ са пети с 59 точки, а Лестър е четвърти също с толкова, но и с по-добра голова разлика от едва три попадения.

Юнайтед, който няма загуба в последните си 18 мача във всички турнири, допусна нелеп първи гол още в 12-та минута на мача, когато Пол Погба загуби топката пред наказателното поле от Дани Ингс. Той подаде на Нейтън Редмънд, който пък асистира на голмайстора Стюърт Армстронг.

Юнайтед обаче обърна бързо. Погба подаде на Антони Марсиал и той пусна топката покрай двама защитници за Маркъс Рашфорд, който се възползва от асистенцията и изравни в 20-та минута. Само три по-късно Бруно Фернандеш пък намери Марсиал по лявото крило, а французинът дриблира в наказателното поле и вкара за 2:1 с мощен шут в близкия ъгъл.

В този момент Юнайтед бе на трето място във виртуалното класиране, но последната атака в мача върна рекордьорите по титли на позицията им от преди два часа. Джеймс Уорд-Праус центрира от ъглов удар, Ян Бендарек свали топката на далечна греда и Обафеми я ритна в мрежата на домакините за крайното 2:2.