Реал (Мадрид) съкрушен с 2:3 у дома от Шахтьор! (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) започна защитата на трофея с 4:0 над Атлетико (Мадрид), Божидар Краев игра 3 минути за Мидтиланд при 0:4 от Аталанта

Испанският първенец Реал (Мадрид) стартира със загуба новия сезон в Шампионската лига. В първия си мач от група „Б“ възпитаниците на Зинедин Зидан отстъпиха пред гостуващия Шахтьор (Донецк) с 2:3.

Украинският тим поведе с три гола още до полувремето след попадения на Тете в 29-ата, автогол на Рафаел Варан в 33-ата и Манор Соломон в 42-ата минута. През втората част Лука Модрич и Винисиус върнаха два гола за испанския гранд. В добавеното време се разписа и Феде Валверде, но Винисиус беше в положение на засада и попадението беше отменено след намеса на системата ВАР.

В стартовия състав на Шахтьор имаше само 20 играчи, от които петима юноши. Преди две седмици 11 от играчите на тима коронавирус. За първи път от февруари 2000 година Реал (Мадрид) допусна три гола през първото полувреме на домакински мач в Шампионската лига. Тогава мадричани загубиха от Байерн (Мюнхен) с 2:4.

В другия мач от групата Интер и Борусия Мьонхенгладбах не излъчиха победител, след като направиха 2:2.

Нападателят Ромелу Лукаку вкара двата гола за Интер. Белгиецът откри резултата в началото на второто полувреме, а в 90-ата минута спаси италианския тим от загуба.
Рами Бенсебаини изравни резултата в 63-ата минута от дузпа, а Йонас Хофман вкара за 1:2 в 84-ата минута. В 90-ата минута Алесандро Бастони свали топката след центриране от корнер, а на далечната греда Лукаку засече във вратата за крайното 2:2.

В среща от група „А“ РБ Залцбург (Австрия) и Локомотив (Москва) завършиха 2:2. Едер даде преднина на гостите в 19-ата минута, но в 45-ата Доминик Собослай изравни. Златко Юнузович изведе домакините напред в резултата в петата минута на второто полувреме, но след гол на Витали Лисакович в 75-ата руснаците изравниха.

В другия мач от групата Байерн (Мюнхен) стартира с убедителна победа защитата на титлата си в Шампионската лига по футбол. Възпитаниците на Ханзи Флип разгромиха гостуващия Атлетико (Мадрид) с 4:0 в първия си мач от група „А“ и продължиха победата си серия в турнира на 12 мача.

Крилото Кингсли Коман вкара два гола и направи асистенция. Той се разписа в 28-ата и 72-ата минута, а по едно попадение добавиха Леон Горецка в 41-ата и Корентен Толисо в 66-ата минута. Толисо вкара страхотен гол с красив далечен удар за 3:0 преди Коман да оформи крайния резултат шест минути по-късно.

Мидтиланд претърпя загуба в първия си мач от групите на Шампионската лига в клубната история. Датският шампион загуби с 0:4 домакинството си на италианския Аталанта в група „Д“.

Българският национал Божидар Краев остана резерва и се появи на терена едва в 87-ата минута на мястото на Огочукву Ониека.

Колумбийският нападател Дуван Сапата вкара гол и направи две асистенции.

Италианците поведоха в 26-ата минута. Кристиан Ромеро с глава свали топката към Дуван Сапата, който я прати в противниковата мрежа. В 36-ата капитанът Папу Гомес удвои преднината с топовен изстрел от разстояние. В 42-ата Йеспер Хансен спаси шут на Сапата, но Луис Муриел беше точен от добавка. В 89-ата резервата Алексей Миранчук оформи крайния резултат.

В другия мач от групата английският шампион Ливърпул спечели с 1:0 като гост на Аякс. Единственото попадение падна в 31-ата минута, когато Николас Таляфико си отбеляза автогол.

Аякс създаде няколко добри положения през съперниковата врата. В 47-ата минута Дави Клаасен стреля отлично, но топката се удари в гредата. Една от спорните ситуации дойде в 65-ата минута, когато домакините имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле и поискаха дузпа, но след разглеждане на ситуацията със системата ВАР съдията Феликс Брих не отсъди наказателен удар. Ливърпул спечели за шести път в историята си Шампионската лига през 2019 година.

В група „С“ Манчестър Сити спечели срещу гостуващия Порто с 3:1. Домакините трябваше да правят обрат, след като Луис Диас откри резултата в 14-ата минута.
В 21-ата минута Серхио Агуеро изравни от дузпа. През втората част Илкай Гюндоган направи пълен обрат, а крайният резултат оформи резервата Феран Торес в 73-ата минута.

С гол в добавеното време на резервата Ахмед Хасан Олимпиакос победи с 1:0 Олимпик (Марсилия). Хасан, който се появи в игра в 84-ата минута, беше точен с глава след асистенция на бившия играч на френския тим Матийо Валбуена, а домакините доминираха презп о-голямата част от мача. Попадения на Олимпиакос в 52-ата минута беше отменено поради засада.