Реал (Мадрид) се добра до 1:1 с Реал Сосиедад с гол накрая (ВИДЕО)

Евъртън победи с 1:0  Саутхямптън

Реал (Мадрид) и Реал Сосиедад завършиха наравно 1:1 в последния мач от 25-ия кръг на Ла Лига.

„Белия балет“ определено трябва да бъде доволен от спечелената точка, тъй като до 89-та минута губеха и бяха напът да прекъснат отлчичната си серия без загуба.

Домакините създадоха опасна ситуация в 6-ата минута, но флагът на страничния съдия беше вдигнат за засада. В 10-та Модрич прати топката в наказателното поле на гостите, но Ле Норман съумя да изчисти кълбото напред.

В 19-ата минута Иско пусна пас към Лука Модрич, който отправи изстрел, но Ле Норман блокира топката и атаката приключи. Реал Мадрид нацели напречната греда на съперниковата врата, след като Мариано Диас в 23-ата минута насочи топката към вратата, а добавката на Асенсио не сполучи.

Тони Кроос имаше възможност да открие резултата в 35-ата минута, но ударът му беше блокиран от бранител на гостуващия отбор, но и ъгълът беше малък. До почивката и двата тима имаха възможности за гол, но така и не стигнаха до такъв.

Реал Сосиедад откри резултата 10 минути след почивката, след като Порту с глава насочи топката неспасяемо във вратата на Куртоа. Две минути по-късно Исак не стигна до топката при опасна атака на гостуващия тим, така Реал (Мадрид) оцеля.

В 58-ата минута Кроос стреля опасно към вратата на съперника, но топката не намери целта.

Реал (Мадрид) имаше възможността да изравнят резултата в 63-ата минута, но ударът на Каземиро с глава премина встрани от лявата греда на Ремиро.

Домакините все пак успяха да спасят точката в последния момент, когато резервата Винисиус Жуниор отбеляза за 1:1 след като беше на точното място и не остави шансове на вратаря с удар от близко разстояние.

Така Реал събра 53 точки, а пред тях остават Барселона със същия актив и Атлетико (Мадрид) с 58 и мач по-малко. Сосиедад пък все още е пети с 42 точки.

Евертън победи гостите от Саутхемптън с минималното 1:0 в двубой от 26-ия кръг на Висшата лига. Победното попадение реализира Ричарлисон в 9-ата минута на двубоя. Друго попадение беше отменено след консултация с ВАР. След този успех „карамелите“ заемат 7-ото място с 43 точки, а Саутхемптън са на 14-ото място с 30.

Още в 9-ата минута Ричарлисон получи отличен пас, съумя да преодолее вратаря и от малък ъгъл прониза мрежата на съперника. Домакините вкараха топката в мрежата в 25-ата минута чрез Кийн, но попадението беше отменено заради засада.

До почивката Ричарлисон имаше отлични възможности да покачи резултата, но не сполучи. През втората част домакините също имаха възможности за попадения. В 58-ата минута Годфри пропусна отлична възможност. Минута по-късно Дин падна в наказателното поле, търсейки дузпа, но такава не беше отсъдена.

Гостите също имаха възможности за изравнителен гол, но така и не се получи да реализират.