Реал (Мадрид) шампион на Испания за 34-и път! (СНИМКИ И ВИДЕО)

Белия балет победи с 2:1 Валядолид и кръг преди края е недостижим, Барса се провали у дома с 1:2 срещу Осасуна

Реал (Мадрид) е новият шампион на Испания! „Кралския клуб“ завоюва 34-тата си титла в Примера дивисион, след като победи като домакин с 2:1 Виляреал. На тренировъчния си стадион „Алфредо ди Стефано“ „белия балет“ успя да постигне 25-та си победа за сезона и така кръг преди края е недостижим на първото място.

По същото време на „Камп Ноу“ Барселона се сгромоляса тотално и загуби от Осасуна с 1:2 и то с човек повече, а Лионел Меси заяви, че отборът му е по-слаб от този на новите шампиони.

Зидан заложи на Родриго и Еден Азар като партньори на Карим Бензема в атака, а в центъра отново се разчиташе на Лука Модрич, Каземиро и Тони Кроос.

В 4-та минута Серхио Рамос изведе Дани Карвахал, десният бек опита да изненада вратаря с висок удар, но Серхио Асенхо внимаваше. В 11-ата Каземиро реши да шутира от 30 метра, заложи на силата и прати топката далеч от целта.

В 29-ата минута Софиан сбърка при изнасянето на топката и пресата на домакините донесе резултата. Каземиро сложи крак и отне, Лука Модрич напредна и подаде вдясно за Бензема, който стреля с прав удар и промуши топката между краката на вратаря за 1:0. Това беше попадение номер 20 за французина от началото на сезона в Ла Лига.

В 44-ата минута Родриго получи отдясно и центрира остро, но защитник на гостите изчисти в корнер.

В 54-ата Модрич даде превъзходен пас към устремения по крилото Карвахал. Десният бек финтира в наказателното поле и стреля – вратарят успя да избие. Еден Азар беше блокиран за добавка.

В 67-ата Кинтийя се стрелна отляво, пое прекалено дълго и Тибо Куртоа тръгна да пресича топката. Белгиецът първи стигна до топката, а Кинтийя не прецени добре действията си и го удари с коляно в главата – изключително тежък сблъсък.

В 73-ата Серхио Рамос пресече подаване, устреми се напред и спечели дузпа! Капитанът на „белите“ реши да подава встрани към Бензема, който реализира. Повторенията обаче показаха, че френският нападател е навлязъл в наказателното поле преди изпълнението. Дузпата беше пребита, като този път зад топката застана Бензема.

„Деветката“ на „белите“ реализира със силен и точен удар за 2:0.

В 81-ата минута след нова отнета топка Тони Кроос шутира от 25 метра и нацели горната греда.

В 84-ата Висенте Ибора върна интригата с попадение за 2:1. Снажният халф вкара с глава от 15 метра с помощта на страничната греда.

В добавеното време Виляреал бяха много близо да изравнят, но страхотни спасявания на Куртоа и намеси от бранителите в бяло бяха достатъчни да спасят вратата от нов гол.

В самия край Винисиус Жуниор направи невероятен сомостоятелен рейд и подаде към Асенсио, който вкара за 3:1, но ВАР се намеси и отчете игра с ръка на Бензема при поемане на топката малко по-рано.

Веднага след това обаче дойде и последният съдийски сигнал, който окичи златото върху „белия балет“.

Всички резултати от кръга в Испания: Ейбар – Валядолид 3:1, Атлетик Билбао – Леганес 0:1, Барселона – Осасуна 1:2, Бетис – Алавес 1:2, Селта – Леванте 2:3, Хетафе – Атлетико Мадрид  0:2, Майорка – Гранада 1:2, Реал Мадрид – Виляреал 2:1, Реал Сосиедад – Севиля 0:0, Валенсия – Еспаньол 1:0