Реал (Мадрид) на трети пореден финал в Шампионската лига (ВИДЕО)

Белия балет измъкна 2:2 у дома в реванша, очаква Рома или Ливърпул

Реал (Мадрид) се класира за трети пореден финал в Шампионската лига, след като измъкна 2:2 като домакин в реванша срещу Байерн и спечели първата среща с 2:1 в Мюнхен. Така испанците, които защитават титлата си от предишните два сезона, изравниха постижението на италианските Милан (1993-1995) и Ювентус (1996-1998) с три последователни участия в мача за трофея в надпреварата. Реал е рекордьор с общо 16 финала в турнира за купата на европейските шампиони и с 12 титли.

Двубоят на „Сантиаго Бернабеу“ започна добре за гостите, които откриха още в третата минута. Томас Мюлер центрира от дясно, Серхио Рамос не успя да изчисти и топката попадна в краката на Йозуа Кимих, който отблизо преодоля Кейлор Навас.

Домакините отвърнаха бързо и в 11-ата минута Марсело подаде от ляво към далечната греда в наказателното поле и непокритият Карим Бензема с глава направи 1:1.

Байерн продължи да има превъзходство и след малко повече от половин час пропусна отлична възможност. Роберт Левандовски беше изведен в ляво в пеналта и шутира по диагонала, Навас изби с крак, след което Хамес Родригес засече от въздуха от 3-4 метра, но топката облиза напречната греда и излезе в аут. Малко преди почивката и Матс Хумелс пропусна изгодно положение с глава след центриране от корнер.

През първата част баварците имаха и две основателни претенции за дузпи за нарушение срещу Левандовски и за игра с ръка в наказателното поле на Марсело, но турският рефер Джунейт Чакър ги подмина.

Секунди след почивката Реал поведе. Корентен Толисо върна към вратаря Свен Улрайх, който се засуети и пропусна топката да премине покрай него, а Бензема се възползва от ситуацията и на празна врата направи 2:1.

Малко по-късно Кристиано Роналдо пропиля отлична възможност да вкара трети гол, след като от границата на малкия пеналт стреля над целта след пас на Марсело.

До края Байерн натисна, но не успя да се възползва от създадените ситуации, както и в първата среща. Навас направи 2-3 впечатляващи спасявания след удари на Толисо и Мюлер, а в добавеното време Хумелс отново стреля покрай вратата с глава след подаване от корнер.

Така Реал, макар че беше надигран през по-голямата част и от двата мача, се класира за финала в Киев, където очаква победителя от двубоя между Рома и Ливърпул тази вечер в Рим. Англичаните имат аванс от 5:2 от първия мач.

Снимка: dailymail.co.uk