Реал на полуфинал след скандална дузпа в 93-ата минута (ВИДЕО)

Байерн също продължава напред след 0:0 у дома срещу Севиля

Реал (Мадрид) е на полуфинал в Шампионската лига след уникална драма срещу Ювентус и гол от дузпа в добавеното време. Срещата завърши с победа за италианците с 3:1, но този резултат класира „Белия балет“ напред.

Ювентус, който загуби с 0:3 в Италия, водеше до 93-ата минута с 0:3 и срещата отиваше в продължение, но в последните секудни съдията Майкъл Оливър отсъди дузпа за Реал за нарушение на Бенатия срещу Васкес. Кристиано Роналдо изпълни безпощадно и прати своя тим напред в турнира.

Отсъждането на дузпата предизвика много полемики, а футболистите на Масимилиано Алегри буквално полудяха и започнаха да блъскат съдията. Най-деен бе капитанът Джиджи Буфон, който получи и червен картон.

Ювентус поведе още с първата си атaка в мача. Сами Кедира напредна отдясно и с меко центриране сложи топката на главата на Марио Манджукич, който отблизо нямаше как да сгреши и вкара за 0:1.

В 37-ата минута Стефан Лихтщайнер получи отдясно, напредна и центрира за Манджукич, който отново надскочи прекия си пазач и вкара за 0:2.

В добавеното време на първото полувреме Реал бе на косъм от попадение. След центриране от фаул Рафаел Варан стреля с глава и нацели напречната греда. В 61-ата минута вратарят на домакините стана грешник за своя отбор. Дъглас Коща центрира остро, костариканецът не успя да улови топката и я подари на Блес Матюиди, който вкара в опразнената врата.

В другия четвъртфинален реванш Байерн (Мюнхен) направи 0:0 срещу Севиля и също е на полуфинал след победа с 2:1 в първия двубой.

Снимка: Reuters