Реал обърна Байерн като гост с 2:1 (ВИДЕО)

Фенове на домакините нахлуха на терена след последния съдийски сигнал, един дръпна Рибери, друг си направи селфи с трима футболисти

Реал (Мадрид) стана първият отбор със 150 победи в Шампионската лига, след като спечели гостуването си на Байерн (Мюнхен) с 2:1 в първия полуфинал от надпреварата. Защитаващият титлата си от последните два сезона има общо 249 мача в турнира, в които е записал още 49 равенства и 51 загуби.

Звездата на испанците Кристиано Роналдо прекъсна серията си от 11 поредни срещи с попадение в Шампионската лига и на успя да се разпише за първи път от 350 дни, когато Реал загуби с 1:2 от Атлетико (Мадрид) на 10 май 2017 година. Роналдо прати топката в мрежата на съперника в 71-ата минута, но попадението правилно беше отменено, след като португалецът се помогна с ръка при овладяването на топката.

Двубоят премина под диктовката на Байрен, който създаде доста положения, но не се възползва. Домакините получиха удар още в осмата минута, когато Ариен Робен се контузи и трябваше да бъде заменен. След по-предпазливо начало германците поведоха в 28-ата минута, когато Хамес Родригес изведе Йозуа Кимих по дясното крило, той напредна в наказателното поле и от малък ъгъл изненада Кейлор Навас.

Домакините трябваше да извършат и още една принудителна смяна в 38-ата минута. Джером Боатенг получи мускулна травма и на негово място влезе Никлас Зюле.

Байерн продължи да натиска и Матс Хумелс пропусна добра възможност, като с удар от въздуха от вратарското поле прати топката над гредата. Малко по-късно опасен шут на Томас Мюлер беше блокиран пред голлинията.

Минута преди почивката, обратно на хода на играта, Реал (Мадрид) изравни. Дани Карвахал получи пас от ляво по дясното крило и с глава върна към границата на наказателното поле, откъдето Марсело с прецизен диагонален удар преодоля Свен Улрайх. В добавеното време на първата част Роберт Левандовски имаше шанс да изведе Байерн отново напред, но с глава засече право в Навас след центриране в пеналта от фаул.

Домакините бяха по-активни и след почивката, но в 57-ата минута получиха втори гол. Рафиня сгреши в средата на терена, а при контраатаката Лукас Васкес изведе Марко Асенсио в чиста позиция в ляво в наказателното поле и резервата преодоля за втори път Улрайх. Последваха два пропуска на Франк Рибери, а четвърт час преди края Карим Бензема можеше да направи победата на Реал по-убедителна, след като се измъкна сам срещу Улрайх, но вратарят на домакините блокира с крак удара на французина.

В 88-ата минута баварците пропиляха най-добрия си шанс за изравняване. Левандовски беше изведен сам срещу Навас в дясно в наказателното поле, но стреля край целта.

Привърженици на Байерн пък нахлуха на терена в Мюнхен след последния съдийски сигнал. Един от феновете дори стигна до звездата на домакините Франк Рибери, който бе принуден да се отбранява от запалянкото, задърпал го за фланелката, преди стюардите да го настигнат и съборят на земята.