Реал победи Атлетико с 2:0 в мадридското дерби и вече има 13 точки аванс (ВИДЕО)

Интер поведе еднолично в Италия след 4:0 над Каляри, ПСЖ не сбърка и направи 2:0 срещу Монако

Реал (Мадрид) затвърди вече убедителната си позиция в надпреварата за титлата в Испания, като победи Атлетико (Мадрид) с 2:0 и се отдалечи на 13 точки от защитаващия титлата си отбор в Ла Лига.

Атлетико има мач преднина пред съперника си, но предимството е значително и може би дори непреодолимо, дори и през декември.

Барселона вече има 18 точки по-малко от Белия балет и вероятно вече няма никакви шансове за върха, след като по-рано завърши наравно 2:2 при гостуването си на Осасуна.

Севиля, която за последен път спечели титлата на Испания през 1946 година, е най-близкият претендент, с осем точки по-малко и с един изигран мач по-малко.

Мадридчани обаче имаха зловещо превъзходство в дербито, в което от време на време се появяваха лоши моменти, което до голяма степен беше неутрализирано от доминацията на домакините на „Сантяго Бернабеу“. 21-годишният Винисиус Жуниор отново бе с важна роля, като асистира и за двата гола, но играта се водеше от 36-годишния Лука Модрич, като хърватинът бе в най-добрата си величествена, хипнотизираща форма.

Шампионът на Италия Интер излезе еднолично на върха в Италия, след като разби Каляри с 4:0 у дома в мач от 17-ия кръг на Серия А. На „Сан Сиро“ в Милано домакините доминираха тотално и поведоха в резултата в 29-та минута чрез централния нападател Лаутаро Мартинес. Точно преди почивката аржентинският национал пропусна дузпа, но в 50-та минута опитният Алексис Санчес удвои преднината на „нерадзурите“. До края на мача Мартинес и Хакан Чалханоглу вкараха нови два гола за крайното 4:0.

По този начин Интер записа пети пореден успех в първенството, както и четвърта поредна суха мрежа. Възпитаниците на Симоне Индзаги вече имат 40 точки, една повече от втория Милан и три повече от Аталанта. Каляри заема предпоследната позиция в подреждането с актив от 10 точки.

ПСЖ поведе с 13 точки на върха в класирането на Лига 1, след като победи Монако с 2:0 в мач от 18-ия кръг на шампионата. На „Парк де Пренс“ в герой за парижани се превърна нападателят Килиан Мбапе, който отбеляза и двата гола за домакините. Френският национал откри резултата в 12-та минута от дузпа, а точки преди почивката се разписа втори път след асистенция на Лионел Меси.

През втората част играчите на Монако нямаха сили да отговорят и записаха шеста загуба от началото на сезона. По този начин ПСЖ вече има 45 точки, 13 повече от втория Олимпик Марсилия, който е с мач по-малко. Монако е на осмата позиция с актив от 26 точки.