Реал победи Барселона с 3:2 и е на финал за Суперкупата (ВИДЕО)

Интер спечели Суперкупата на Италия, Челси е на финал за Карабао Къп, Уест Хям влезе в Топ 4 на Висшата лига

Реал (Мадрид) победи с 3:2 Барселона след продължения в полуфинала за Суперкупата на Испания. В редовното време резултатът бе 2:2. За „белия балет“ това е пета поредна победа срещу каталунците във всички турнири.

Домакин на надпреварата за Суперкупата на Испания е столицата на Саудитска Арабия Рияд. Победителят от първото за годината Ел Класико – Реал, ще спори за трофея срещу Атлетико (Мадрид) или Атлетик (Билбао), които ще се срещнат от 21:00 часа тази вечер.

Винисиус Жуниор даде преднина на „белия балет“ с гол в 25-ата минута, а в 42-ата Люк де Йонг се разписа за каталунците. В 72-ата Карим Бензема също прониза Тер Стеген.

В 83-ата минута появилият се на смяна Ансу Фати направи 2:2, а в 98-ата резервата на „белия балет“ Федерико Валверде се разписа за 3:2 за тима на Карло Анчелоти.

Шампионът на Италия Интер спечели и Суперкупата, след като победи по изключително драматичен начин Ювентус в битката за трофея. Срещата на „Джузепе Меаца“ завърши при резултат 2:1 за домакините, които стигнаха до успеха след продължения, а победният гол падна буквално в последната секунда на добавеното време.

„Бианконерите“ първи откриха резултата в 25-ата минута чрез Уестън Маккени, но в 35-ата Лаутаро Мартинес изравни от дузпа, а в 120-ата Алексис Санчес отбеляза победния гол за своя тим.

Още в 1-ата минута Интер стигна до голова възможност. Иван Перишич центрира отляво и Един Джеко стреля с глава отблизо, но над вратата.

След това в 6-ата минута дойде още по-добра възможност за „нерадзурите“. Този път Стефан де Фрай отправи изстрел с глава след центриране от корнер и бе доста близо до гола.

В 11-ата минута Николо Барела опита да си изпроси дузпа, падайки след сблъсък с Джорджо Киелини в наказателното поле, но съдията бе категоричен, че за подобно единоборство няма как да посочи бялата точка.

В 22-ата минута и Федерико Бернардески се строполи в наказателното поле, след като направи опит да финтира съперник, но и в тази ситуация нямаше как да бъде отсъдена дузпа.

Ювентус обаче откри резултата с една от първите си по-добри възможности в мача. Алваро Мората овладя една топка до аутлинията, направи финт и центрира във вратарското поле, където Уестън Маккени бе забравен от защитниците и с глава прати топката в мрежата за 0:1.

В 34-ата минута Интер получи дузпа. Джеко изпревари Де Шилио в наказателното поле, който го изрита в гръб и този път нямаше как съдията да не посочи бялата точка. Лаутаро Мартинес изпълни безпощадно наказателния удар и направи резултата 1:1.

Второто полувреме започна с прекрасно положение за Бернардески, след като топката бе върната към него и той стреля от движение, но покрай вратата.

Бернардески си изработи още един шанс в 50-ата минута, като тръгна от крилото на скорост, премина през няколко играчи не съперника, но накрая загуби баланс и ударът му мина над вратата.

Интер обаче бързо се окопити и в 58-ата минута имаше прекрасна възможност. Чалханоолу центрира към Дъмфрис, който стреля с глава от малък ъгъл, като доста затрудни Перин, който все пак успя да укроти топката с помощта на гредата.

В 69-ата минута Лаутаро Мартинес надигра Киелини при едно центриране в наказателното поле и стреля отблизо с глава, но не успя да постигне желания резултат.

В 96-ата минута Интер стигна до страхотна възможност. При едно центриране от корнер Алексис Санчес бе оставен непокрит и стреля с глава покрай вратата.

След това в 101-ата минута Пауло Дибала се озова на добра позиция фронтално пред вратата, но ударът му не се получи и отиде далеч встрани.

И когато всички очакваха изпълнения на дузпи Алексис Санчес донесе победата на Интер. Той се възползва от грешка в защитата на Ювентус и с десния крак прати топката в мрежата 2:1.

Челси се класира за финала на турнира за Купата на лигата в Англия. „Сините“ победиха за втори пореден път Тотнъм в полуфиналната фаза, налагайки се с 1:0 като гости, за да продължат напред с общ резултат 3:0.
Те спечелиха с 2:0 първото лондонско дерби преди седмица, така че вече очакват победителя от сблъсъка между Ливърпул и Арсенал, с който ще спорят за отличието в тазгодишното издание на „Карбао Къп“.

Единственото попадение на „Тотнъм Стейдъм“ в сряда вечер бе дело на бранителя им Антонио Рюдигер, докато домакините нямаха и късмет, защото гол и дузпа в тяхна полза бяха отменени след намеси на ВАР през второто полувреме.

Двамата наставници не можеха да разчитат на по четирима футболисти, като този на домакините Антонио Конте реши изненадващо да остави на пейката капитана Юго Лорис.

За сметка на френския национал титулярен страж за „шпорите“ в сряда вечер бе италианецът Пиерлуиджи Голини, който сгреши при попадението на гостите.

Иначе 26-годишният вратар показа, че има желание да се докаже още в 10-ата минута, когато отрази удар отблизо на изведения сам срещу него Ромелу Лукаку.

Малко преди това пък Тимо Вернер не успя да го прехвърли от границата на наказателното поле, но не след дълго Челси поведе. Това се случи в 18-ата минута, след един корнер, при който Антонио Рюдигер скочи над всички и съумя, макар с гръб към вратата, да прати топката първо в гредата, а после в мрежата за 1:0.

Само 6 минути след попадението Челси бе близо и до второ, но Голини отрази опасен изстрел по диагонала на Калъм Хъдсън-Одой.

Първата добра възможност за Тотнъм да порази целта дойде в 32-ата минута, когато голмайсторът на тима Хари Кейн се размина на сантиметри от топката, след като тя бе отклонена от негов съотборник с глава към далечната греда.

В ответната атака Вернер намери с отлично центриране Лукаку, но белгийският таран стреля покрай гредата, за да остане резултатът 0:1 до почивката.

Второто полувреме започна равностойно, а малко след началото му главният съдия отсъди дузпа в полза на Тотнъм.

След като видя ситуацията с помощта на ВАР обаче реферът посочи, че нарушение срещу Лукас Моура отстрана на Кепа Арисабалага не е имало и даде знак играта да продължи.

В 60-ата минута вратарят на Челси спаси опасен диагонален удар, който бе под номер 20 в двубоя за двата отбора след час игра.

Само няколко минути по-късно пък Хари Кейн вкара гол за Тотнъм, но той бе отменен след намеса на ВАР заради засада на нападателя.

В 70-ата минута Лукаку пропусна да удвои резултата от воле, а в края срещата бе временно спряна, защото фен на трибуните имаше нужда от лекарска помощ.

Впоследствие играта продължи, за да бъде узаконен успеха на Челси и класирането на тима за финала, който по план ще се проведе на 27 февруари в Лондон на „Уембли“.

Уест Хям отново зае четвъртото място във временното класиране на английската Висша лига.

Това стана факт, след като „чуковете“ на Дейвид Мойс спечелиха с 2:0 отложеното си от 18-ия кръг домакинство на опашкаря Норич. Те изиграха силно първо полувреме и още във втората минута можеха да поведат, ала вратарят на гостите отрази изстрела на Джаръд Боуен, реализирал впоследствие и двете попадения в срещата.

В 20-ата минута пък Михаил Антонио имаше претенции за дузпа, които останаха неуважени от съдията, а в 36-ата попадение на Боуен не беше зачетено заради засада.Шест по-късно обаче Боуен все пак успя да се разпише след хубав пас на Владимир Коуфал и даде аванс на лондончани.

Той се запази до почивката, а скоро след нея Антонио и Боуен направиха пропуски като последният удари и гредата в 57-ата минута.

В 67-ата вратарят Лукаш Фабиански трябваше да демонстрира класа, за да запази аванса на своите след изстрел на Адам Айда.Така се стигна до 85-ата минута, в която Боуен сложи точка на спора с второто си попадение в срещата, за да оформи крайното 2:0. Победата бе четвърта поред за Уест Хем във всички турнири и донесе на тима 3 точки, за да събере той общо 37 и да измести Арсенал от четвъртото място във Висшата лига.

„Топчиите“ са с 35 в своя актив, но и с мач по-малко, докато Норич остава последен с едва 10 от 20 мача в елита на Англия.