Реал победи с 2:1 Барса в първото Ел Класико след ерата на Меси и Роналдо (ВИДЕО)

Вижте как завършиха и останалите дербита във футболна Европа

Реал (Мадрид) победи с 2:1 Барселона в първо Ел Класико след ерата на Лионел Меси и Кристиано Роналдо. Головете за гостите вкараха австрийският национал Давид Алаба (32) и Лукас Васкес (90+4). Секунди преди края на добавеното време Кун Агуеро отбеляза почетното попадение за каталунците.

Срещата се игра пред пълни триуни – близо 100 000 души изгледаха мача от „Камп Ноу“. Победата пък бе четвърта поредна за Реал (Мадрид) в Ел Класико, а трите точки върнаха отбора на върха в Ла Лига.

Интер и Ювентус завършиха наравно 1:1 в дербито от 9-ия кръг на Серия „А“.

Първото положение в мача бе в 4-ата минута, когато след центриране от корнер Милан Шкриняр стреля с глава, но над вратата.

Ювентус обаче имаше доста по-добра възможност в 7-ата минута, когато Мората отправи силен удар по земя и Ханданович трябваше да се намесва. Вратарят обаче не го направи много убедително, след което се стигна до суматоха в наказателното поле и Алекс Сандро успя да насочи топката по посока на вратата, но твърде слабо и словенецът улови.В 17-ата минута Интер откри резултата. Чалханоглу отправи бомбен шут, който се отби от гредата и попадна в Един Джеко, за когото остана да прати топката в опразнената врата за 1:0.

Гостите опитаха да отговорят бързо и в 13-ата минута Хуан Куадрадо отправи диагонален изстрел, който мина опасно до вратата. В 42-ата минута се стигна до разбъркване пред Ханданович, завършило с удар на Мората отблизо, но над вратата.

И второто полувреме започна така, както се разви по-голямата част от първото. Двата тима разчитат на дълги разигравания в средата на терена, но никой не се престрашава да се хвърли смело в атака и положенията пред двете врати липсват. Чак в 60-ата минута Интер организира по-интересна атака, като Джеко получи центриране в наказателното поле и стреля с глава, но неточно.

След това домакините организираха хубава контраатака в 63-ата минута, Перишич напредна до наказателното поле, финтира защитник и стреля, но крайно неточно.Минута след това и Юве създаде нещо по-интересно. Мората получи пас зад защитата и опита с глава да прехвърли Ханданович, но не успя да уцели опразнената врата.

В 69-ата минута Алекс Сандро се включи в предни позиции и отправи мощен шут по земя, който профуча покрай вратата. Натискът на гостите постепенно се засили и в 72-ата минута Пауло Дибала стреля опасно от фаул и Ханданович трябваше да прави важно спасяване.

В 87-ата минута се стигна до доста интереен момент. Съдията Мариани бе посъветван да прегледа с ВАР една ситуация на границата на наказателното поле и се видя, че Дензъл Дъмфрис изрита Алекс Сандро. В крайна сметка реферът прецени да посочи бялата точка и отсъди дузпа за „бианконерите“, а Пауло Дибала изравни от бялата точка.

Рома и Наполи не успяха да се победят в Дерби дел Соле, завършвайки 0:0 на „Олимпико“.

Със спечелената само точка неаполитанците пропуснаха да дръпнат на втория Милан и остават начело на класирането със същия актив като „росонерите“ – 25 точки. Рома е четвърти с 16. Първата опасна ситуация в двубоя бе на сметката на Рома. В 28-ата минута Тами Ейбрахам си освободи пространство за изстрел, но прати топката покрай десния страничен стълб.

В 60-ата минута Виктор Осимен имаше перфектна възможност да даде аванс на Наполи, но вместо това прати топката в десния страничен стълб. При добавката ударът на Марио Руи бе блокиран от играчите на Рома. Само три минути след това Осимен отново можеше да отбележи, но изстрелът му с глава отново се отби от гредата.

В 72-ата минута след центриране от свободен удар Джанлука Манчини се ориентира най-бързо в наказателното поле, но стреля покрай вратата.  Седем минути преди края на редовното време Жозе Моуриньо бе изгонен от резервната скамейка.

Минута преди края на редовното време Виктор Осимен вкара с глава, но попадението му не бе зачетено заради засада.  След края на двубоя Лучано Спалети аплодира рефера Давиде Маса и също получи червен картон.

Олимпик Марсилия и ПСЖ трябваше да се задоволят с по точка, след като направиха 0:0 в дербито на „Велодром“. По един гол на двата отбора беше отменен, а домакините играха с човек повече над половин час, но така и не успяха да стигнат до успеха. Парижани остават начело, като от 11 мача те имат 28 точки. Олимпик е на четвърта позиция с 10 по-малко.

След четвърт час игра ПСЖ организира добра атака, завършила с неточен удар на Неймар. Луан Переш обаче засече топката и я прати в собствената си врата. VAR прегледа ситуацията и попадението бе отменено заради засада.

Пет минути по-късно Марсилия отбеляза гол, който също бе отменен. Аркадиуш Милик получи топката в наказателното поле и вкара. VAR отново се намеси и стана ясно, че авторът на попадението е бил в положение на засада.

Последва добър опит на Лионел Меси, който обаче бе отразен от Пау Лопес. В края на първата част отново аржентинската суперзвезда бе най-близо до попадението, но топката премина на сантиметри от лявата греда.

В 57-ата минута Ашраф Хакими влезе изключително грубо в краката на свой противник и след намесата на VAR получи директен червен картон.

Десет минути по-късно защитата на ПСЖ се пропука. Пайе проби по левия фланг и намери с центриране Валентин Ронже. 26-годишният полузащитник стреля с глава, но на сантиметри покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Кейлор Навас.

Четвърт час преди края удар на Ченгиз Юндер беше блокиран от защитник. В 80-ата минута Килиан Мбапе се измъкна зад защитата, но страхотно се намеси защитник, който с чист шпагат успя да избие топката от краката му. Мбапе имаше претенции за нарушение, но Беноа Бастиен беше категоричен, че няма фаул.

В заключителните минути от срещата Марсилия натисна в търсене на победата. Въпреки че беше с човек по-малко, ПСЖ успя да удържи нулевото равенство.