Реал победи с 3:1 ПСЖ, Ливърпул разби с 5:0 като гост Порто (ВИДЕО)

Роналдо с 2 попадения и с гол №100 за Белия балет в Шампионската лига

Реал (Мадрид) взе солиден аванс с 3:1 над ПСЖ след първия мач между двата тима на „Сантяго Бернабеу“ в осминафиналите на Шампионската лига.

Двата тима привидно бяха равностойни, но Реал показа по-голямо желание в края и доказа отново защо е господар на европейската сцена в последните години. ПСЖ поведе чрез Рабио, но Роналдо на два пъти и Марсело се разписаха за крайното 3:1.

ПСЖ първи натисна спусъка в 34-та минута. Адриен Рабио откри след центрирана топка на Дани Алвеш и отклоняване на Неймар.

В самия край на първото полувреме „белите“ получиха дузпа. Ло Селсо хвана за рамото Тони Кроос и го събори в наказателното поле. Роналдо се нае с изпълнението и изравни резултата. Това бе и негов гол №100 за Реал в Шампионската лига.

В 83-та минута сякаш от нищото Роналдо направи обрата на „Бернабеу“ пълен. След центриране от Асенсио и докосване от Ареола, португалецът с коляно и не без доза късмет насочи топката във вратата за 2:1.

В 86-та минута и Марсело се разписа. След фантастично центриране на Асенсио, бразилецет отклони топката и даде солиден аванс на своите преди реванша. Смените на Зидан си казаха думата.

В края Навас спаси удар на Мбапе от малак ъгъл и запази статуквото. Реваншът е на 6 март.

Ливърпул отнесе Порто с 5:0 като гост в първи 1/8-финал от Шампионската лига и на практика си осигуриха класирането за следващата фаза още преди реванша.

Първата възможност в мача се откри пред домакините. В 10-ата минута удар на Отавио рикошира в защитник и мина на сантиметри над напречната греда. Ливърпул отговори с далечен, но неточен изстрел на Александър-Арнолд.

В 25-ата минута Ливърпул поведе. Жоржиньо Вайналдум опита удар, който бе блокиран от защитник, но топката се върна в холандеца, който подаде към непокрития Садио Мане. Сенегалецът шутира, а вратарят Жозе Са позволи топката да мине под плонжа му – 0:1.

Само четири минути по-късно гостите вкараха втори гол. Джеймс Милнър стреля, топката се отби в гредата и попадна в Мохамед Салах, който технично преодоля съперниковия страл за 0:2.

В 40-ата минута Роберто Фирмино реши да стреля от дистанция, но неточно.

Секунди преди края на първото полувреме Браими подаде към Франсиско Соарес в наказателното поле на Ливърпул. Бразилецът стреля без забавяне, но топката мина покрай лявата греда на Кариус.

След почивката наказателната акция на англичаните продължи. В 53-ата минута Фирмино стреля, Жозе Са спаси, но при добавката Садио Мане не сбърка – 0:3.

В 69-ата минута и Фирминьо се разписа. Ливърпул организира образцова акция – Мане намери Милнър, който подаде към точката за дузпата и бразилецът от движение прати топката в мрежата – 0:4.

Удар на Садио Мане в 82-ата минута мина над вратата. Три след това сенегалецът все пак стигна до хеттрик. Той пое топката пред наказателното поле и с много силен шут направи Жозе Са безпомощен за пети път.

Снимка: metro.co.uk