Реал спечели десета Суперкупа на Испания след общо 5:1 над Барса (ВИДЕО)

Реал стигна до успеха въпреки отсъствието на звездите Кристиано Роналдо и Гарет Бейл, Меси и Суарес треснаха гредите

Шампионът Реал (Мадрид) си осигури десета Суперкупа на Испания в клубната история след домакински успех с 2:0 над носителя на националната купа Барселона.

Столичани стигнаха заслужено до трофея с общ резултат 5:1, след като спечелиха и първия двубоя на“Камп Ноу“ с 3:1. Марко Асенсио даде аванс на домакините още в четвъртата минута със страхотен изстрел от 30 метра в горния десен ъгъл на вратата на Марк-Андре тер Щеген.
В последствие Лукас Васкес удари гредата с шут от 20 метра, а малко по-късно Карим Бензема оформи успеха, след като получи пас по тревата от Марсело от дясно и от 6-7 метра прати топката в мрежата в 38-ата минута.

„Започваме сезона добре, но пътят е дълъг. Не беше лесно и сме щастливи от тази успех. През първото полувреме играхме страхотно“, коментира наставникът на столичани Зинедин Зидан.

Реал стигна до победата въпреки отсъствието на наказаната си суперзвезда Кристиано Роналдо и на Гарет Бейл, който остана на резервната скамейка. След почивката Барса живна, но Лионел Меси и Луис Суарес нацелиха гредите.

„Не бяхме на нужното ниво. През първото полувреме Реал Мадрид беше много по-добър“, заяви бранителят на каталунците Жерард Пике, който получи травма и напусна принудително терена пет минути след почивката, заменен от Нелсон Семедо.

Снимка: theguardian.com