Реал стигна до 2:2 с Брюж, Георги Кабаков използва 2 пъти ВАР (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) унищожи със 7:2 като гост английския Тотнъм

Реал (Мадрид) завърши 2:2 с белгийския вицешампион ФК Брюж в мач от 2-ия кръг на група „А“ на Шампионската лига под ръководството на българска съдийска бригада в мача начело с Георги Кабаков. Белия балет изоставаше с два гола, но успя да стигне до равенството пет минути преди края.

Кабаков със сигурност ще запомни мача, в който се наложи на два пъти да използва помощта на ВАР-колегите си. Той вдигна един червен картон – на капитана на гостите Рууд Формер, както и още пет жълти.

Но българската съдийска бригада се справи както с дисциплинарния контрол, така и с футболното тълкуване на ситуациите. За Кабаков това беше втори мач в Шампионската лига, след като миналата година ръководи Валенсия – Манчестър Юнайтед.

Гостите от Белгия откриха по малко странен начин в 9-ата минута чрез Еманюел Денис. И още в 9-ата минута на Георги Кабаков му се наложи да използва помощта на ВАР, като в слушалката италианските му видео-помощници потвърдиха редовността на гола. Атака от ляво на Ханс Фанакен намери Пърси Тау, който проби и центрира към Денис, останал непокрит. Той не овладя топката както трябва, а с опорния си крак отклони топката в мрежата.

След гола домакините създадоха няколко добри положения, като дори топката се разходи на два пъти край голлинията. Бензема и Лукас Васкес не успяха да пронижат вратата на гостите. Тони Кроос също имаше две чудесни възможности през първото полувреме, но пропусна да вкара.

Но в 39-ата минута отново Еманюел Денис наказа Белия балет, след като топката беше отнета от Лука Модрич, а 21-годишният нападател излезе сам срещу вратаря Тибо Куртоа. И въпреки неумелото си отиграване, успя за втори път да накаже домакините.

Десет минути след началото на второто полувреме Реал (Мадрид) върна едно попадение, като негов автор стана Серхио Рамос. Това е негов 12-и гол в Шампионската лига, но българският съдия Георги Кабаков за втори път се допита до хората от ВАР-стаичката. Лука Модрич центрира от дясно, най-отзад в линията на защитата на белгийците беше Рамос, който се освободи от персоналната опека на Фанакен и вкара при съмнения за засада. Разглеждането на ситуацията на монитора показаха, че попадението трябва да бъде зачетено.

След гола Реал (Мадрид) взе контрола върху мача и доминираше до края на мача. В 84-ата минута Кабаков изгони капитана на гостите Рууд Формер с втори жълт картон, който влезе опасно с бутоните в глезена на Винисиус Жуниор. При последвалия свободен удар домакините стигнаха до равенството 2:2. Тони Кроос центрира от фаула, Каземиро надскочи Мешеле и с глава прониза вратата на Брюж за крайното 2:2.

Байерн (Мюнхен) унищожи Тотнъм със 7:2 като гост в среща от група „В“ на Шампионската лига, а Пари Сен Жермен и Манчестър Сити постигнаха нови победи в групи „В“ и „С“.

В група „D“ сочените за фаворити отбори на Ювентус и Атлетико (Мадрид) постигнаха резонни победи 3:0 над Байер (Леверкузен) и 2:0 над Локомотив (Москва) съответно.

Тотнъм инкасира за първи път в историята си седем гола, което малко се очакваше предвид началото на мача – Хюн Мин-сон откри резултата за „шпорите“ с нисък удар по земята. Но след това се развихри Серж Гнабри, който се разписа четири пъти във вратата на Юго Лорис, два гола добави Роберт Левандовски и един път вкара Джошуа Кимих.

За последно четири гола в един мач се е получавало на Кристиано Роналдо, който го направи през 2015-а година с екипа на Реал (Мадрид) при 8:0 над шведския Малмьо.

След 1:2 на полувремето, именно бившият нападател на Арсенал Гнабри реши мача с два бързи гола в началото на втората част, един от които с блестящ индивидуален дрибъл и лазерен изстрел във вратата на домакините. Хари Кейн върна едно попадение от леко пресилена дузпа, отсъдена заради нарушение на Кингсли Коман срещу Дани Роуз, но нови два гола на Гнабри подготвиха унижението за Тотнъм. Между тях Левандовски оформи своя дубъл, а трите гола паднаха в рамките на пет минути.

В другата среща от група „В“ Цървена звезда изтръгна победа с 3:1 над Олимпиакос, който остана с 10 души при резултат 0:1. Ясин Бензия беше изгонен, след като Рубен Семедо откри резултата в 37-ата минута, а Милош Вулич изравни в 62-ата минута – пет минути след като гостите намаляха с един на терена. В последните три минути на мача Неманя Милунович и Ричмънд Баояки оформиха убедителната победа на отбора, воден от Владан Милоевич.

В група „С“ Манчестър Сити продължава с втора победа, след като наддлея над Динамо (Загреб) с 2:0. Хърватите се съпротивляваха повече от час, но в 66-ата минута Рахийм Стърлинг откри резултата след подаване на Рияд Марез. В последната минута на редовното време Стърлинг асистира на младия Фил Фодън, който фиксира крайното 2:0.

По-рано вчера Шахтьор (Донецк) шокира Аталанта (Италия) с успеха си като гост с 2:1, получила се в последната минута с гола на израелеца Манор Соломон.

В група „А“ Пари Сен Жермен този път беше доста по-икономичен при визитата си край Босфора и спечели с 1:0 над Галатасарай. Новото аржентинско попълнение Мауро Икарди осигури успеха в 52-ата минута, докато турците са с 1 точка на дъното заедно с Реал (Мадрид).

Гостите имаха превъзходство от самото начало на мача и още до почивката пропиляха три добри възможности чрез Анхел ди Мария, Икарди и Пабло Сарабия, който пък през второто полувреме асистира на Икарди за попадението във вратата на Муслера.

В група „D“ Ювентус има вече две победи, след като отнесе Леверлкузен с 3:0. Гонсало Игуаин откри резултата в 17-ата минута, след това Федерико Бернардески в 62-ата реално сложи край на спора. Две минути преди края на срещата Кристиано Роналдо направи резултата класически. До почивката Роналдо сякаш се беше загубил на терена, но пък взе участие във втория гол- в 62-ата вратарят на гостите нямаше шанс, след като Роналдо и Игуаин комбинираха и предоставиха топка за Бернардески, изпратил кълбото с левия крак за 2:0. След това домакините имаха още две добри възможности, които пропуснаха, а Паулиньо изтърва най-чистата възможност за тима на треньора Петер Бос. В 88-ата минута Роналдо се разписа след комбинация с Паоло Дибала.