Рилски спортист победи Левски Лукойл в мач №3 и се върна в битката за титлата

Следващият мач от финалния плейоф е в сряда отново в София

Рилски спортист намали изоставането си във финалната серия на НБЛ, след като спечели първото си гостуване в София с 94:89. Двата отбора отново предложиха страхотна интрига и качествен баскетбол на феновете в залата и пред екраните на Макс Спорт 2.

Двубоят започна по-добре за гостите, но до края на първата четвърт „сините“ успяха да навкасат. Играчите на Константин Папазов запазиха инерцията си и след отлични изяви на Данило Тасич успяха да натрупат 8 точки аванс, които обаче до края на полувремето бяха стопени на 4.

Самоковци излязоха много мобилизирани след почивката и бързо стопиха изоставането си, като до края на частта продължиха да вкарват и спечелиха частта с 31:15. Резултатът в тази част като че ли предреши изхода на мача, макар домакините да не се отказаха до края.

Брендън Браун и Николас Карвачо бяха лидерите за Рилски спортист в този мач. Чилийският център наниза 22 точки за 34 минути на терена, като добави и 15 борби за коефициент 32. Браун наниза 21 точки и направи 4 асистенции. Със 17 точки се включи Павлин Иванов. 14 вкара Трей Портър, като той бе единственият играч с принос от пейката, освен Тихомир Желев, вкарал една тройка. С 10 точки се включи Алекс Симеонов.

За Левски Лукойл Тасич и Тайрън Бразелтън бяха на ниво. Те вкараха по 19 точки, като американецът направи и 7 асистенции. С 14 точки се отличи Кийт Бенсън, а по 10 вкараха капитанът Чавдар Костов и Венцислав Петков.

Следващият двубой от серията е на 26 май отново в зала „Универсиада“ и отново ще бъде в ефира на Макс Спорт 2. На 29 май серията ще се върне в Самоков за мач номер 5.