Роджър, Ноле и Маша с упешен старт в Мелбърн (ВИДЕО) - DC news

Роджър, Ноле и Маша с упешен старт в Мелбърн (ВИДЕО)

Без големи изненади във втория ден на Australian Open

Роджър Федерер започна с чиста победа защитата на трофея от Откритото първенство на Австралия. Маестрото се наложи с 3:0 (6:3, 6:4, 6:3.) над Аляз Бедене в двубой, който продължи малко повече от час и половина.

Във втория кръг Федерер ще срещне германеца Ян-Ленард Щруф.

Шесткратният шампион Новак Джокович също се класира за втория кръг на Australian Open. Сърбинът, който е поставен под номер 14 в схемата, победи лесно с 6:1, 6:2, 6:3 Доналд Йънг (САЩ) за 111 минути на „Маргарет Корт Арина“.

Джокович играе за първи път след отказването си на четвъртфиналите на Уимбълдън миналата година, когато получи контузия в лакътя, която го извади от корта за оставащата част от сезона.

Следващият съперник на сърбина ще бъде Гаел Монфис (Франция), който победи с 6:3, 7:6(5), 6:4 Хауме Мунар (Испания).

В друга среща от първия кръг в Мелбърн бившият шампион Стан Вавринка победи трудно с 6:3, 6:4, 2:6, 7:6 (2) Рикардас Беранкис. Швейцарецът допусна четири пробива в двубоя, но доминираше изцяло в тайбрека на четвъртия сет, за да преодолее 27-годишния литовец.

Вавринка претърпя операция на коляното на левия си крак след миналогодишното издание на „Уимбълдън“ и не игра повече през 2017 година, като пропусна и първите турнири от новия сезон.

Деветият в схемата Стан Вавринка е без треньор, след като се раздели с Магнус Норман през миналия октомври. Това беше първи официален мач за швейцарския тенисист от миналия юли насам.

Четвъртият поставен Александър Зверев също продължава във втория кръг на Откритото първенство на Австралия след победа с 6:1, 7:6 (5), 7:5 над Томас Фабиано от Италия. 20-годишният германец проби своя противник в 12-ия гейм на третия сет, за да се поздрави с крайния успех в мача.

Зверев ще се опита да подобри най-доброто си постижение от турнирите от „Големия шлем“. По време на Уимбълдън през 2017-а той достигна до четвъртия кръг, където загуби от Милош Раонич в пет сета. Миналата година в Мелбърн германският тенисист падна в третия кръг срещу Рафаел Надал.

Милош Раонич също продължава напред, след като победи трудно с 6:7 (5), 7:5, 6:4, 7:6 (4) Лукаш Лацко от Словакия. Представителят на Канада получи контузия и загуби позиции в световната ранглиста през миналия сезон, падайки до 24-то място, след като беше трети през 2016 година.

Раонич пропусна миналогодишното издание на Откритото първенство на САЩ заради операция на китката. Канадският тенисист, който е бивш финалист на „Уимбълдън“, достигна до четвъртфиналите на „Мелбърн Парк“ през последните три сезона.

Седмият в схемата Давид Гофен започна 2018 година с 55 печеливши удара и победа с 6:7 (3), 6:3, 6:2, 6:4 срещу германския квалификант Матиас Бахингер.

Американецът Сам Куери, който е четвъртфиналист в Мелбърн от миналата година, победи лесно с 6:3, 6:4, 6:2 испанския ветеран Фелисиано Лопес.

Полуфиналистът от 2009 година Фернандо Вердаско (Испания) записа 41 печеливш удара, за да отстрани 20-ия в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания) след победа с 6:1, 7:5, 7:5.

Шампионката от 2008 година Мария Шарапова също стартира с успех на Откритото първенство на Австралия по тенис. Шарапова пласира 22 печеливши удара и надделя над германката Татяна Мария с 6:1, 6:4 в първия си мач на „Мелбърн Парк“, където след четвъртфиналите преди две години даде положителна проба за „мелдоний“ и трябваше да изтърпи 15-месечно наказание. Рускинята беше убедителна в първия сет, а във втората част успя да навакса изоставане от 1:3 гейма и стигна до обрат.

Шарапова ще играе срещу поставената под номер 14 Анастасия Севастова (Латвия), която елиминира Варвара Лепченко (САЩ) с 3:6, 6:3, 6:4. Рускинята ще търси реванш за поражението си от Севастова в три сета на Откритото първенство на САЩ през септември миналата година.

Водачката в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) също стартира с успех. Тя се справи със 17-годишната представителка на домакините Дестъни Аява със 7:6(5), 6:1. Халеп навакса изоставане от 2:5 гейма в първия сет, а в началото на втория изкълчи глезен и се наложи лекарска намеса, при която кракът й беше сериозно превързан. Румънката все пак доигра мача на ниво и не даде много шансове на съперничката си. Така тя избегна пето отпадане в първия кръг в Мелбърн в последните седем години.

Във втория кръг Халеп ще срещне канадката Южени Бушар, която прекъсна серия от шест поредни загуби в Тура след победа над Осеан Доден (Франция) с 6:3, 7:6(5). Бушар взе първия сет с единствен брейк в шести гейм, а във втората част тя навакса пасив от 0:2 гейма, спаси един сетбол при 4:5, за да триумфира в тайбрека.

Шампионката през 2016 година Анжелик Кербер (Германия) беше далеч по-убедителна на старта след 6:0, 6:4 над сънародничката си Ана-Лена Фридзам след малко повече от час. Кербер ще срещне във втория кръг хърватката Дона Векич.