Рома победи ЦСКА с 3:2 в зрелищен мач (ВИДЕО)

Водените от Жозе Моуриньо римски „вълци“ завършиха като лидери в групата, „армейците“ са Стойчо Младенов – последни с 1 точка

ЦСКА отстъпи с 2:3 пред Рома в последен мач от група „С“ в турнира Лига на конференциите, игран на Националния стадион „Васил Левски“. Така възпитаниците на Стойчо Младенов останаха на последното място в група „С“ с актив от 1 точка. Рома на Жозе Моуриньо завърши като лидер с 13 точки. Напред продължава и Бодьо/Глимт след 1:1 като гост на Зоря (Луганск).

През първото полувреме гостите откриха резултата в 15-ата минута с попадение на Тами Ейбрахам. В 34-ата минута Борха Майорал удвои аванса на „римските вълци“ с красиво попадение с пета. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка с два гола аванс за Рома.

През втората част Карло Мухар отправи силен удар от средна дистанция, но топката премина покрай вратата на Даниел Фузато.

В 53-ата минута обаче Тами Ейбрахам увеличи преднината на римляните с втория си гол в мача.

В 75-ата минута Йоан Баи центрира отдясно към Хамза Чатакович, който с майсторско изпълнение се разписа за 1:3, изпращайки кълбото с долния десен ъгъл на вратаря Даниел Фусато.

До края на двубоя момчетата на Стойчо Младенов упражниха натиск в търсене на още попадения и в добавеното време Яник Уайлдшът записа името си сред голмайсторите, след като реализира красив гол с туповен шут от границата на наказателното поле.

Следващият мач на „армейците“ е в неделя (12 декември), когато на стадион „Българска армия“ гостува тимът на Черно море (Варна). Срещата е с начален час 14:15 часа.