Русия на четвъртфинал след дузпи срещу Испания (ВИДЕО)

Испанските фаворити с пълно, но безидейно превъзходство, велик Игор Акинфеев хвана 2 дузпи

Домакинът Русия е на четвъртфинал на Световното първествто по футбол за сметка на фаворита Испания. Сборная стигна до успеха след равенство 1:1 в редовното време и в продълженията и с 4:3 при изпълнението на дузпите на пълния до крае предел „Лужники“ в Москва.

Испания поведе след автогол на Сергей Игнашевич в 11-ата минута, който неуспешно се опита да попречи на Серхио Рамос. Артьом Дзюба изравни за домакините от дузпа, когато в 41-ата минута Жерар Пике игра с ръка в наказателното поле.

Като цяло испанците наложиха тотален превес във владеенето на топката, но не сътвори нищо творческо на терена срещу здравата защита на руснаците пред погледа на Крал Филип, който бе заел място в централната ложа.

В продълженията нещата не се промниха много, а в 114-ата минута Пике бе задържан от Игнашевич в наказателното поле, за което испанците бурно поискаха дузпа. Съдията се допита до ВАР, но в крайна сметка бялата точка не бе посочена.

При дузпите вратарят Игор Акинфеев стана герой и бе избран за Играч на мача, след като спаси ударите на Коке и Аспас. Руснаците пък вкараха 4 от 4 изпълнения и не им се наложи да бият за пети път.

Съперник на Русия ще бъде победителят от мача между Хърватия и Дания, който започва в 21:00 часа тази вечер на стадиона в Нижни Новгород.

Снимка: FIFA.com