Русия разби с 3:1 Египет и e на осминафиналите (ВИДЕО)

Уругвай и Саудитска Арабия излизат в другия мач от група „А“ днес

Русия победи Египет с 3:1 в мач от втория кръг на група „А“ на Световното първенство по футбол и си осигури излизане от групата, след като в първата си среща направи 1:0 срещу Саудитска Арабия.

На стадиона в Санкт Петербург головете паднаха след почивката. Ахмет Фати си отбеляза ефектен автогол в 47-ата минута, последваха попадения на Денис Черишев в 59-ата и Артьом Дзюба в 63-ата минута. Голмайсторът на Египет Мохамед Салах отбеляза от дузпа в 73-ата минута.

Попадението е общо трето за Черишев на Мондиал 2018, с което той се изравни при голмайсторите с Кристиано Роналдо, който също има три гола. Черишев печели приза Играч на мача за втори път, след като бе отличен за най-добър и в първия мач при победата над Саудитска Арабия, когато вкара два гола.

Днес от 18:00 часа е другият мач от групата между Уругвай и Саудитска Арабия, а египтяните ще си стягат багажа след третите срещи.

Другите два мача са от група „В“ – от 15:00 Португалия срещу Мароко и от 21:00 Иран срещу Испания.

Снимка: FIFA.com