С 10 души Хебър удари с 3:1 като гост Локомотив (Сф) (ВИДЕО)

Тодор Чаворски от гостите с 2 гола и червен картон

Хебър (Пазарджик) се наложи с 3:1 над Локомотив 1929 (София) в среща от 13-ия кръг във Втора лига, въпреки че повече от 30 минути игра с 10 души. Две попадения за хебърци вкара Тодор Чаворски, който в 61-ата минута получи доста пресилен втори жълт и червен картон. Наско Милев вкара между двата гола на Чаворски, а Жак Пехливанов с топовен изстрел в 74-ата минута успокои гостите.

Така Хебър събра 21 точки и е на 4-о място в класирането, изпреварвайки Септември (София) и само на 2 от 3-ия Пирин (Благоевград). Локомотивци са 2-и с 25, на 2 от лидера Кариана (Ерден), но и с два мача по-малко.

Гостите започнаха отлично. В 5-ата минута Йордан Тодоров центрира от дясно, около дузпата Живко Петков овладя и върна назад на Тодор Чаворски, който с добър удар не остави шансове на стража на домакинитеаИвайло Василев. Последваха две добри положения- едното на Тодоров за Хебър, а другото на Александров от домакините. Авторът на попадението Чаворски обаче се беше върнал в защита и блокира удара.

В 42-ата минута домакините изравниха чрез Наско Милев, който изравни от близо, завършвайки постепенна атака.

Второто полувреме започна по сходен начин. В 51-ата минута Чаворски вкара втория си гол в мача и пети в първенството, след като засече ново центриране на юношата на Септември (Сф). Но 10 минути по-късно героят за гостите видя втори жълт картон за фаул в центъра и беше изгонен от терена.

Локомотив (София) натисна, но в 74-ата минута Жак Пехливанов с бомбен изстрел от около 30 метра прати топката в мрежата за 1:3. С човек повече столичани продължиха да търсят поне гол, но Светослав Диков пропусна две положения в 81-ата и в 90-ата минута. Преди първото положение пък Педро Ферари удари гредата.

10 Спортист (Своге) 10 4 1 5 9-16 13
11 Миньор (Перник) 11 3 2 6 12-17 11
12 ОФК Созопол 10 2 4 4 11-16 10
13 Добруджа 1919 (Добрич) 11 2 4 5 9-15 10
14 Локомотив (Горна Оряховица) 10 1 4 5 6-14 7
15 Янтра 2019 (Габрово) 10 1 1 8 7-22 4
16 Нефтохимик 1962 (Бургас) 10 0 3 7 3-18 3