С 10 души Марица изпусна победата в Симитли накрая

Валери Домовчийски вкара за кършиякалии, Илиян Йорданов бе несправедливо изгонен, отмениха гол на пловдивчани заради засада

Марица (Пловдив) завърши наравно 1:1 при гостуването си на Септември (Симитли) в среща от 14 кръг във Втора лига. Двубоят се игра на стадион „Струма“ в Симитли. Макар с човек по-малко, „жълто-сините“ водеха в резултата през почти целия мач, но в крайна сметка срещата завърши наравно.

Валери Домовчийски даде преднина на Марица още в 7-та минута. Илия Николов отправи далечен пас, а след грешка на централния бранител Домовчийски остана сам срещу вратаря на домакините и реализира.

В 28-та минута съдията Стоян Арсов вдигна втори жълт картон на Илиян Йорданов в ситуация, при която дори нямаше нарушение. При единоборство Арсов отсъди такова, след което щабът и състезателите на домакините поискаха да бъде показан картон и рефера се съобрази с искането им.

До края на срещата пловдивчани показаха характер и дух, борейки се за всяка топка, като се защитаваха добре. Домакините изсипваха топката в наказателното поле на Марица при всеки удобен случай, разчитайки на разбърквания пред Илия Николов. При едно от центриранията топката срещна гредата след засичане с глава. Те имаха още няколко голови положения.

Десет минути преди края Мариян Тонев реализира гол за Марица, засичайки центриране от фланга, но попадението бе отменен от съдиите, като според тях при ситуацията е имало засада. В последната минута на продължението Кирил Грозданов успя да донесе равенството на домакините с много красив гол. Той спря на гърди една топка и от воле я изпрати неспасяемо в сглобката на вратата.

Преди изиграването на останалите срещи от кръга пловдивчани заемат осмото място в класирането с актив от 21 точки, На 30-ти октомври, събота, от 16:00 часа, Марица приема тима на Янтра в среща от 15-ти кръг във Втора лига.

МАРИЦА: Илия Николов, Ангел Грънчов, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Мартин Газиев (Милен Танчев 45‘), Станислав Маламов (Христиан Димитров 87‘), Янко Ангелов, Айкут Янъков (Мариян Тонев 55‘), Александър Праматаров (Йордан Пейчинов 45‘), Валери Домовчийски © (Сами Мехмедов 74‘). Резерви: Петър Начев, Георги Георгиев. Треньор: Николай Димитров

СЕПТЕМВРИ: Антонио Тута, Кристиян Михайлов, Слави Косов, Димитър Митев, Кирил Мутавджийски (Кирил Грозданов 67‘), Йоан Петров (Васил Божинов 45‘), Емил Петров (Даниел Гогов 74‘), Запро Динев, Веселин Любомиров, Тодор Траянов © (Анатоли Лулейски 54‘), Владислав Златинов. Резерви: Филип Димитров, Крум Николов, Христо Младенов. Треньор: Троян Радулов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Илиян Йорданов 23′, 28′ (ЧК); Янко Ангелов 59′; Георги Иванов 90′ (М); Кирил Мутавджийски 27′; Кирил Грозданов 79