С равенство завършиха в редовното време Ботев и Черно море, следват продължения

1:1 завършиха в редовното време отборите на Ботев Пловдив и Черно море.

В момента на стадиона в Коматево се играят продължения.

Двата отбора мерят сили в последния четвъртфинал за Купата на България. Победителят от този мач ще бъде последният полуфиналист в надпреварата за купата.

Първото полувреме завърши с нулево равенство. Ситуация имаше само в десетата минута, когато Феребори Доре получи топката отдясно и засече с глава. Въпреки че ударът на нападателя беше много добър, той не можа да влезе в мрежата, а удари напречната греда на вратаря на Черно море Иван Дюлгеров.

Второто полувреме започна на бързи обороти за Ботев Пловдив. Още в 49-ата минута пловдивчани имаха шанс да открият, но Тодор Неделев не можа да вкара топката във вратата на Черно море и тя прелетя край левия страничен стълб. Веднага след това Неделев отново се опита да вкара гол, но Дюлгеров се намеси. 7 минути след началото на втората половина обаче Доре успя да вкара първия гол за канарчетата.

Играчите на Черно море се амбицираха и в 79-тата минута Мартин Минчев изравни за 1:1.  Крилото на варненци финтира отляво Димитър Пиргов и Лазар Марин и отправи силен удар по диагонала към вратата на Кайзер, а топката влетя във вратата на домакините.

Ето и съставите на двата отбора:

Ботев Пд: Даниел Кайзер – Филип Филипов, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо – Радослав Апостолов – Васил Шопов, Тодор Неделев, Александър Тонев, Антонио Вутов – Феребори Доре

Треньор: Николай Киров

Черно море: Иван Дюлгеров – Цветомир Панов, Пламен Димов, Виктор Генев, Стефан Станчев – Васил Панайотов, Петър Витанов – Аристоте Ндонгала, Георги Илиев, Мартин Минчев – Радослав Василев

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Станислав Тодоров (Шумен)

Видео и снимка: gong.bg