Само Виктория Томова преодоля първия кръг на квалификациите на „Ролан Гарос“

Елица Костова и Сесил Каратанчева отпаднаха

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис при жените. Българката победи на старта на пресявките Даниела Сегел (Чили) с 6:1, 6:3 за 76 минути. Томова пласира 21 печеливши удара и направи 5 пробива от 8 възможности.

Следващата съперничка на българката ще бъде 17-годишната Бианка Андрееску (Канада), която елиминира водачката в схемата Вера Лапко от Беларус с 6:4, 7:5.

Другите 2 българки – Елица Костова и Сесил Каратанчева претърпяха загуби в първия кръг на пресявките.

Костова загуби от германката Тамара Корпач с 4:6, 6:2, 3:6 за 2:06 часа. В решителния трети сет Корпач взе подаването на българката и поведе с 4:2, след което до края нямаше проблеми.

Каратанчева загуби от Онс Джабюр (Тунис) с 1:6, 6:2, 2:6 след почти час и половина игра. Софиянката стартира мача с пробив, но след това Джабюр, 140-а в световната ранглиста, взе шест поредни гейма, с което и първия сет.

Във втората част 194-ата в класацията на УТА българка доминираше. След размяна на пробиви Каратанчева спечели три последователни гейма, с което изравни резултата. В решаващия трети сет Джабюр поведе с 4:0 и това се оказа решаващо.