Сенегал спечели за първи път Купата на африканските нации (ВИДЕО)

Садио Мане пропусна дузпа в редовното време, но вкара победната след нулево равенство и в продълженията

Звездата на Ливърпул Садио Мане донесе на Сенегал първа титла от Купата на африканските нации.

Садио Мане навакса пропуснатата дузпа през първото полувреме, като реализира победния удар при дузпите, а Сенегал победи Египет, за да спечели първата си титла от Купата на африканските нации тази нощ, предаде АФП.

Двете страни завършиха наравно 0:0 след продълженията на финала, но звездата на Ливърпул Мане запази хладнокръвие при дузпите, които неговият отбор спечели с 4:2.

Мане пропиля шанса да изведе Сенегал напред в седмата минута на срещата в Яунде, когато дузпата му беше спасена от вратаря на Египет Мохамед Абу Габал.

Неговият съотборник в Ливърпул – Мохамед Салах, пък трябваше да преглътне разочарованието от загубата.