Сензация! Втородивизионният Холщайн (Кил) изхвърли Байерн от Купата! (ВИДЕО)

ПСЖ с първи трофей с Почетино, вдигна Суперкупата на Франция, вижте и останалите мачове в Европа

Втородивизионният Холщайн (Кил) детронира колоса Байерн (Мюнхен) във втория кръг на турнира за Купата на Германия. Редовното време завърши 2:2, а при дузпите „щъркелите“ спечелиха с 6:5 след пропуск на Марк Рока.

Серж Гнабри откри резултата на „Холщайн щадион“ в 14-ата минута. Мюлер центрира и в началото изглеждаше, че вратарят Йоанис Гелиос ще избие. Той игра с топката, но тя се отби в краката на Гнабри, който реализира отблизо.

Фин Бартелс сензационно изравни в 37-ата минута след гаф в отбраната на баварците. Той  излезе сам срещу Мануел Нойер и намери долния ляв ъгъл за 1:1.

Веднага след почивката Лерой Сане върна аванса на шампионите с невероятно изпълнение на пряк свободен удар. Той завъртя кълбото над стената с левачката и намери горния десен ъгъл.

Малко след това домакините сензационно отново можеха да изравнят, но Мюлинг изпорти златното положение и шутира покрай вратата.

Мюнхенци вече доиграваха мача, когато бяха шокирани. Хауке Вал засече с комбинация от рамо и глава в 95-ата минута, пращайки мача в продължения. В тях не падна нов гол и всичко се реши от дузпите.

Ювентус достигна много трудно до четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия. Шампионите на страната победиха драматично с 3:2 след продължения гостуващия Дженоа, а в герой за тях се превърна дебютантът Хамза Рафиня.

Националът на Тунис записа първите си игрови минути, появявайки се 13 преди края на редовното време като резерва в Торино, а в 104-ата отбеляза гола на победата за Юве.

Във втората минута, след авантаж, капитанът Джорджо Киелини намери със страхотен пас в коридор Деян Кулушевски, който елегантно овладя и с плътен шут откри резултата.

В 13-ата минута отново шведът бе изведен сам срещу вратаря, но пропусна страхотна възможност.

Той обаче се реваншира 10 минути по-късно, когато подаде майсторски към Алваро Мората с едно докосване и испанецът не сгреши, за да удвои аванса на „бианконерите“ за 2:0.

Пет минути след второто попадение гостите върнаха едно, след като Ленарт-Мартен Чибора бе оставен сам в наказателното поле и с глава матира Джанлуиджи Буфон, за да направи 2:1 в 28-ата минута.

В 30-ата Федерико Бернардески стреля от малък ъгъл, но вратарят на Дженоа спаси, а в 33-ата и той бе преодолян, но голът на Артур бе отменен заради засада.

Същото се случи и в 44-ата минута, когато точен бе Маноло Портанова, който след почивката получи контузия и бе заменен принудително.

В началото на второто полувреме стражът на гостите отново трябваше да се намесва, за да отрази изстрел на Мората.

В 53-ата минута пък гредата спаси шампионите, след като играещият под наем именно от Ювентус хърватин Марко Пяца стреля от дистанция и Буфон дори не реагира, но имаше късмет.

Отпускането в състава на „бинаконерите“ бе видно и не остана безнаказано.

В 74-ата минута Филипо Мелегони изравни резултата със страхотен диагонален изстрел за 2:2.

В заключителната част на редовното време на терена се появи Кристиано Роналдо, но звездата на вечерта не бе той, а друг играч, появил се от пейката.

21-годишният тунизиец Хамза Рафия влезе в 77-ата минута и ознаменува дебюта си с победното попадение в срещата. То падна в 104-ата минута след карамбол в пеналта и доза късмет, но се оказа решително и прати Ювентус в следващата фаза.

В началото на второто продължение Дженоа можеше отново да изравни, ала топката бе избита от голлинията и така торинци продължиха към четвъртфиналите.

Наполи победи Емполи с 3:2 и също се класира за четвъртфиналиге на турнира за Купата на Италия.

Домакините поведоха в резултата на стадион „Диего Армандо Марадона“ чрез Джовани Ди Лоренцо в 18-ата минута. Швейцарецът Недим Байрами върна Емполи в мача в 33-ата минута.

Мексиканският нападател Ирвинг Лосано даде нов аванс на Наполи в 38-ата минута. През втората част срещата продължи да бъде изключително динамична. Байрами за втори път върна гостите в мача. Андреа Петаня все пак донесе успеха за състава на Дженаро Гатузо с точен удар за 3:2.

Барселона спечели с 3:2 след изпълнение на дузпи срещу Реал Сосиедад първия полуфинален сблъсък за Суперкупата на Испания, игран в Кордоба. Редовното време продълженията завършиха 1:1.

Миналата година надпреварата се проведе в Арабските страни, но сега е в Испания. В спор за трофея Барса ще срещне победителя от двойката на другия полуфинал между Реал (Мадрид) и Атлетик Билбао, които играят тази вечер.

Извън състава на Барса остана суперзвездата Лионел Меси, който е с контузия след мача с Гранада и не тренира днес. Целта на Роналд Куман беше да го съхранен за евентуалния финал през уикенда. За каталунците не играха още Ансу Фати, Жерард Пике, Серхи Роберто и Филипе Коутиньо.

Първото положение в беше на сметката на баските. В третата минута шут на Александър Исак с глава мина над вратата. В 11-ата Порту успя да отправи удар след подаване на Микел Оярсабал, но не намери целта.

Барселона отговори с изстрел Усман Дембеле в 17-ата минута, но отбраната на баските се справи. Три след това двама футболисти на Реал Сосиедад – Мерино и Исак, си попречиха и каталунците оцеляха. В 25-ата Ромеро спаси удар на Мартин Брайтуайт.

Каталунците взеха изцяло инициативата и това даде резултат.  В 39-ата минута Де Йонг даде аванс на своите след отлична триходова комбинация.

Шест минути след началото на второта част баските получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Де Йонг. Зад топката застана Микел Оярсабал, който изравни. В ответната атака се получи спорна ситуация пред вратата на Реал Сосиедад, като в първия момент се създаде впечатление, че ще бъде отсъдена дузпа за Барса, но в крайна сметка беше отсъдено нарушение на Де Йонг в атака.

В края на редовното време Реал Сосиедад можеше да реши мача. Микел Мерино отправи удар с глава, но топката беше отклонена от негов съотборник и не намери вратата.

В 94-ата минута резервата Салдуа насочи топката под гредата, но Тер Стеген успя да спаси. Баските бяха близо до това да сгрешат фатално при ответната атака, след като Мерино сгреши при изнасянето на топката. Барса обаче не се възползва.

В 100-ата минута Дембеле бе оставен на стрелкова позиция. Французинът обаче прати топката в ръцете на Ремиро. В последните десетина минути Реал Сосиедад можеше и да стигне до победата. Оярсабал обаче не се възползва от хубаво подаване на Янузай. Белгиецът пък тресна гредата от свободен удар в 118-та минута.

При дузпите Тер Стеген спаси ударите на Баутиста и Оярсабал, а Жозе уцели гредата. За Барса се издъниха Френки де Йенг и Антоан Гризман.

ПСЖ вдигна за осми път Суперкупата на Франция. Столичани спечелиха с 2:1 мача за трофея срещу Олимпик (Марсилия) и това стана първият трофей за Маурисио Почетино, само няколко дни след като пое парижани. Мауро Икарди и появилият се от пейката Неймар вкараха за ПСЖ, от съперника се разписа Димитри Пайе.