Шампионът Ливърпул победи като гост Челси с 2:0 (ВИДЕО) - DC news

Шампионът Ливърпул победи като гост Челси с 2:0 (ВИДЕО)

Вижте най-интересното от футбола в Европа през уикенда

Шампионът Ливърпул победи Челси с 2:0 в Лондон в среща от втория кръг на английското футболно първенство.
Така мърсисайдци продължават с пълен актив от 6 точки, колкото имат още лидерът Лестър, Евертън, Арсенал и Кристъл Палас. Столичани допуснаха първо поражение и останаха с 3 точки в средата на таблицата.

Първото полувреме на „Стамфорд Бридж“ беше равностойно и без съществени възможности за двата отбора. Срещата до голяма степен беше предрешена в добавеното време, когато централният защитник на „сините“ Андреас Кристенсен задържа опитващия се да се откъсне в чиста позиция пред наказателното поле Садио Мане и получи директен червен картон.

С човек повече гостите нокаутираха съперника с два бързи гола в началото на второто полувреме.

Мане откри резултата в 50-ата минута с глава след центриране от дясно на Роберто Фирмино. Четири минути по-късно сенегалецът удвои след груба грешка на вратаря Кепа Арисабалага. Мане пресече нескопосан опит за подаване на стража в наказателното поле и отблизо вкара за 2:0.

Надеждите на Челси бяха окончателно прекършени четвърт час преди края, когато Жоржиньо пропусна дузпа. Тимо Вернер беше фаулиран в пеналта от дебютанта в състава на „червените“ Тиаго Алкантара, но бразилският халф стреля слабо от бялата точка и Алисон Бекер изби.

Уулвърхемптън – Манчестър Сити

Шампионът Ювентус победи с 3:0 гостуващия Сампдория в първия кръг от сезона в италианското футболно първенство при дебюта на новия си старши треньор Андреа Пирло.

Торинци имаха предимство преди почивката, а в 13-ата минута Деян Кулушевски се разписа в първия си официален мач за „бяло-черните“. Той откри резултата в 13-ата минута с техничен удар от десния ъгъл на наказателното поле. След почивката гостите от Генуа поизравниха играта и създадоха някои ситуации пред вратата на съперника, но в 78-ата минута Юве предреши всичко с втори гол.

След центриране от корнер Бартош Берешински не успя да изчисти и позволи на Уестън МакКени да стреля отблизо, вратарят Емил Аудеро изби, но право към Леонардо Бонучи, който отблизо направи добавка на празна врата за 2:0.

Две минути преди края Кристиано Роналдо оформи класическия успех. Португалецът беше изведен от Аарън Рамзи в добра позиция в дясно в пеналта и с прецизен диагонален удар направи 3:0.

Лацио – Аталанта

Реал (Мадрид) започна защитата на титлата си в испанското футболно първенство с равенство 0:0 на терена на Реал Сосиедад. Столичани владееха повече топката и имаха игрово предимство, но трудно стигаха до добри ситуации пред вратата на съперника.

Домакините разчитаха основно на контраатаки, но отправиха само един точен удар в мача.

Карим Бензема получи най-добрите шансове за тима на Зинедин Зидан, но двубоят може би ще се запомни единствено със завръщането в Ла Лига на Давид Силва след 10 години в Манчестър Сити. Той влезе като резерва за домакините, но не успя да направи нищо впечатляващо.

Отборите на Волфсбург и Байер Леверкузен завършиха 0:0 в последния мач от първия кръг на германската Бундеслига. Срещата на „Фолксваген Арена“ не бе особено интересна, като домакините могат да съжаляват малко повече за изпуснатите три точки. В 56-ата минута техен гол бе отменен заради засада на Адмир Мехмеди, а преди паузата Джон Брукс пропиля отлична възможност за гол.

За гостите от Байер най-доброто положение се откри пред Патрик Шик в 83-тата минута, но и той подобно на Брукс не успя да намери очертанията на вратата.

Паметен ще остане успехът на шампионите от Байерн (Мюнхен) с 8:0 над Шалке 04, като явно на баварците им стана навик да вкарват по 8 гола над съперниците си след онова 8:2 срещу Барселона.