Шест от Ботев играха за 3:1 над Молдова при U17

Георги Трифонов с 2 асистенции за националите, водени от селекционера Марчо Дафчев

България се наложи с 3:1 над Молдова в контролна среща при юношите до 17 години. Двубоят се игра на базата в „Бояна“.

Две попадения за трикольорите вкара Мартин Петков, който съшо е кадър на „жълто-черните“, а третият гол бе дело на Богдан Костов. С две асистенции за „лъвовете“ се отчете юношата на Ботев Георги Трифонов.

Като титуляри за България стартираха юношите на „канарчетата“ Милко Баданов, Венцислав Богданов, Станислав Работов, Мартин Русев и Станислав Шопов, който бе капитан на тима. Баданов, Работов и Русев записаха пълни 90 минути, докато Шопов и Богданов напуснаха терена малко след 60 минута.

Георги Трифонов влезе в игра на мястото на Слави Шопов, а участие в спаринга не взеха Иво Казаков и Стефан Попов.

„Постигнахме победа с 3:1, но допуснахме доста грешки. Даже мога да кажа и груби грешки. В този мач бях поставил по-различна задача, а именно да упражним контрол върху топката, вместо да стоим в средната третина на терена и да търсим контраатаки. Положителното е, че играхме като колектив и показахме характер“, заяви Марчо Дафчев.

Според него отборът вече изгражда своя облик, след като в 9-ия мач на тима постига четвърта победа.

„Доста видео съм изгледал на съперниците ни в квалификациите. Бих определил Словения като много техничен отбор, а австрийците са тим, който залага на агресията. Но и двата отбора са организирани и опитващи да контролират събитията на терена. Само за състава на Малта няма кой знае колко информация. Виждам, че настроението в съблекалнята е добро, имаме за цел да прескочим първия квалификационен кръг, заяви още треньорът.

Втората контрола между двата тима е в петък от 11:00 часа отново на базата в „Бояна“.