Шоу с 6 гола изпрати Ливърпул на полуфинал в Шампионската лига (ВИДЕО)

„Мърсисайдци“ направиха зрелищно 3:3 в реванша с Бенфика

Ливърпул се класира за полуфиналите на Шампионската лига, като се задоволи с равенство 3:3 срещу Бенфика в реванша между двата тима. На полуфинала мърсисайдци срещат Виляреал, който елиминира Байерн Мюнхен във вторник. „Червените“ посрещнаха Бенфика след победата с 3:1 в Лисабон преди седмица.

Ибрахима Конате даде аванс за Ливърпул подобно на първия мач, като се разписа в 21-та минута. Десетина по-късно португалците изравниха след гол на Гонсало Рамош.

След почивката Роберто Фирмино вкара два гола в рамките на 10 минути – в 55-та и в 65-та, но до края португалците не се отказаха и си тръгнаха с равенство от „Анфийлд“. Украинецът Роман Яремчук намали в 73-та минута, а голмайсторът на тима Дарвин Нунес донесе равенството на португалския гранд в 82-та.

Така в полуфиналите Манчестър Сити ще се изправи срещу друг испански отбор от Мадрид – Реал, който вчера елиминира настоящия носител на трофея Челси. Ливърпул пък ще играе срещу екзекутора на Байерн Мюнхен – испанският Виляреал.