Швейцария изненада с 2:1 Испания в Лигата на нациите - DC news

Швейцария изненада с 2:1 Испания в Лигата на нациите

С разбит нос Кристиано Роналдо помогна на Португалия за 4:0 срещу Чехия

Испания допусна дебютно поражение от началото на груповата фаза в турнира Лига на нациите, след като отстъпи изненадващо на Швейцария с 1:2 у дома в среща от Лига А, Група 2. На „Ла Ромареда“ домакините доминираха във владението на топката, но бяха наказани за грешките си в отбрана.

„Кръстоносците“ поведоха в 21-та минута чрез Мануел Аканджи. Десет след началото на второто полувреме натискът на „Ла Фурия Роха“ даде резултат и Жорди Алба възстанови паритета. Само 180 секунди по-късно обаче Бреел Емболо върна преднината на гостите след асистенция на Аканджи. До края Испания така и не съумя да изравни резултата за втори път и така инкасира дебютно поражение в групата след две победи и две равенства.

Загубата за тима на Луис Енрике може да се окаже пагубна, тъй като Португалия излезе на първо място след убедителна победа над Чехия с 4:0 като гост.

Диого Далот вкара две попадения за успеха, а по един добавиха Бруно Фернандеш и Диого Жота. Патрик Шик пропусна дузпа за домакините в края на първото полувреме при резултат 0:2.

Вратарят на чехите Томаш Вацлик разби носа на звездата Кристиано Роналдо при един сблъсък. Той обаче продължи и дори асистира за четвъртия гол на своя тим.

„Мореплавателите“ са с десет точки, с две повече от втория Испания, като в последните мачове са домакини на Енрике и компания в спор за място на финалите в турнира. В другия мач Швейцария приема Чехия, като „кръстоносците“ се нуждаят от равенство, за да не изпаднат от Лига „А“.

В Лига „В“, Група 4, всичко ще се реши в последните мачове. Норвегия отстъпи на Словения с 1:2 като гост след обрат, докато Сърбия разби Швеция с 4:1 след хеттрик на Александър Митрович. И двата тима са с по десет точки, като се изправят един срещу друг в скандинавската страна в търсене на място в Лига „А“, като при равенство предимство имат норвежците заради успеха си с 1:0 като гост в Сърбия.