Швейцария обърна Сърбия с 2:1 (ВИДЕО)

Три отбора в битка за две места на осминафиналите

Швейцария победи Сърбия с 2:1 в група „Е“ на Световното първенство в Русия. Това бе и първият обрат в мач от началото на Мондиал 2018.

Нападателят на Фулъм Александър Митрович откри резултата на стадион „Арена Балтика“ в Калининград още в 5-ата минута за Сърбия. „Кръстоносците“ обаче направиха обрат през второто полувреме. Халфът на Арсенал Гранит Джака в 52-ата и Джердан Шакири в последната минута донесоха успеха за Швейцария. Шакири бе избран и за Играч на мача.

Преди това Бразилия победи Коста Рика с 2:0. Така в група „Е“ Бразилия и Швейцария са лидери с по 4 точки, Сърбия е с три, Коста Рика няма спечелени точки.

Сърбите ще трябва да решават всичко в дербито срещу Бразилия, докато Швейцария и Коста Рика играят помежду си в последния кръг в групата.

Снимка: FIFA.com