Симеон Славчев и Васил Божиков ще играят в групите на Лига Европа (ВИДЕО)

Георги Пашов пропусна при дузпите и Арарат-Армения отпадна в плейофите

Българските футболисти Васил Божиков и Симеон Славчев ще играят в групите на Лига Европа.

Божиков игра цял мач при поражението на Слован (Братислава) с 2:3 в гостуването на гръцкия ПАОК в Солун в реванша от плейофите на турнира, но домакинският успех с 1:0 в първия мач класира словаците напред.

Славчев остана резерва за Карабах (Азербаджан), който с късен гол на Абдела Зубир в 88-ата минута стигна до успеха над Линфийлд (Северна Ирландия) с 2:1 на собствен терен, което се оказа достатъчно след поражението с 2:3 в първия мач като гост.

Георги Пашов направи решителен пропуск при шестите изпълнения на дузпите, а Арарат-Армения отпадна с 4:5 след наказателни удари при гостуването на Дюделанж (Люксембург).

Гостите можеха да предрешат мача през първото полувреме, но Антон Колябко пропусна дузпа в 21-ата минута, а малко по-късно те все пак откриха резултата чрез Майлсон Лима.

След почивката домакините стигнаха до обрат с два гола на Данел Синани, с което изравниха резултата от двата мача. Повече попадения не паднаха и така се стигна до лотарията на дузпите, спечелена от тима от Люксембург.

Разпределението на урните за жребия, който ще се тегли днес в 14:00 часа в Монако:

Първа урна: Севиля, Арсенал, Порто, Рома, Манчестър Юнайтед, Динамо Киев, Бешикташ, Базел, Спортинг Лисабон, ЦСКА Москва, Волфсбург, Лацио.
Втора урна: ПСВ Айнховен, Краснодар, Селтик, Копенхаген, Брага, Гент, Борусия Мьонхенгладбах, Йънг Бойс, Астана, Лудогорец, АПОЕЛ Никозия, Айнтрахт.
Трета урна: Сент Етиен, Карабах, Фейенорд, Хетафе, Малмьо, Еспаньол, Партизан Белград, Стандарт Лиеж, Рен, Розенборг, Истанбул ББ, Уулвърхемптън.
Четвърта урна: АЗ Алкмаар, Олександрия, Дюделанж, Волфсберг, ЛАСК Линц, Лугано, Слован Братислава, Глазгоу Рейнджърс, Витория Гимараеш, ЧФР Клуж, Ференцварош, Трабзонспор.