Симеон Славчев с цял мач при победа на Карабах (ВИДЕО)

ПАОК и Аякс направиха зрелищно 2:2, ето всички резултати от мачовете в Шампионската лига

Българският национал Симеон Славчев игра цял мач при победата на Карабах  с 2:1 срещу Апоел в Никозия в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Успехът като гост прави тима от Азербайджан фаворит за класиране в следващата фаза.

И двата гола за Карабах паднаха след почивката. Махир Емрели откри в 54-ата минута, резервата Магай Гай вкара минута след влизането си в игра в 68-ата минута. В последните секунди на мача попадение на Йоргос Меркис върна надеждите на домакините за краен успех.

Гръцкият ПАОК и холандският гранд Аякс завършиха 2:2 в Солун в първия си мач. Така холандците, които през миналия сезон стигнаха до полуфиналите на най-престижния европейски турнир, получиха известно предимство преди реванша в Амстердам на 13 август.

Гостите поведоха още в 10-ата минута, когато след центриране на Хаким Зиеш от пряк свободен удар Димитриос Янулис прати топката в собствената си мрежа. Постепенно обаче домакините заиграха по-добре и стигнаха до бърз обрат. В 32-ата минута Чуба Акпом изравни след асистенция на виновника за първия гол в мача Янулис, а в 39-ата Лео Матош направи обрата пълен в полза на солунци.

Аякс обаче възстанови равенството в 57-ата минута, когато Фернандо Варела се опита да изчисти топката пред своята врата, но тя се отби в краката на Клаас-Ян Хунтелаар и в летя в мрежата на ПАОК за втори път в срещата. До края не липсваха интересни положения и пред двете врати, но до нов гол не се стигна.

Сръбският Цървена звезда не успя да победи датския Копенхаген в първи двубой от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Срещата завърши 1:1, като сърбите пропиляха аванса си. Мачът беше белязан и от безредици на трибуните, след като фенове на Цървена звезда се сбиха помежду си. Наложи се влизане на жандармерията, а пострадалите бяха извличани на пистата, където получиха медицинска помощ.

АПОЕЛ (Никозия) – Карабах 1:2
0:1 Мадатов (54)